29 Mart 2016 16:31

TTB Merkez Konsey Üyesi Sürenkök ‘barış’ istediği için açığa alındı

TTB Merkez Konsey Üyesi Sürenkök ‘barış’ istediği için açığa alındı

Paylaş

Bölgede devam eden savaşla ilgili barış talepli bir eylemde konuşma yaptığı gerekçesiyle TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Fatih Sürenkök, Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri’nin teklifi ve Valilik kararı ile geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli olan Op. Dr Fatih Sürenkök, hastane tarafından başlatılan soruşturmadan dolayı açığa alındı. Aynı zamanda TTB Merkez Konsey üyesi olan Dr. Fatih Sürenkök, 15 Aralık günü Sur, Cizre, Nusaybin’de devam eden sokağa çıkma yasakları ve çatışmalarla ilgili İzmir Emek ve Demokrasi güçleri tarafından yapılan eylemde açıklamada bulunduğu için hastane yönetimi ve Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından hakkında soruşturma başlatıldı.

Devam eden soruşturma kapsamında ve Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği teklifi ve İzmir Valiliği’nin kararı ile soruşturma sona erene kadar görevinden alındı. TTB Merkez Konseyi üyesi Sürenkök’ün bu ve buna benzer eylemlerdeki açıklamalarından sonra ulusalcı grupların yönetimindeki İzmir Tabip Odası da yaptığı açıklama ile rahatsız olduğunu dile getirmişti.

Öte yandan yine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli olan elektrik teknisyeni Mahmut Bakay da sosyal medya hesaplarında Başbakan Davutoğlu hakkında yaptığı paylaşımları gerekçe gösterilerek açılan soruşturmadan dolayı görevinden soruşturma sonuçlanana kadar ‘tedbiren’ görevinden uzaklaştırıldı. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘Sizi bu havalar mahvetmesin’

SONRAKİ HABER

AYM'den 5 siyasi parti hakkında suç suyurusu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa