28 Mart 2016 15:01

Erdoğan ölüm bilançosunu açıkladı, konsolosları hedef aldı

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz 2015 tarihinden bu yana yaşanan ölümlerin bilançosunu açıklayarak, 355 polis-askerin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi’nde, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da katıldığı etkinlikte konuştu. 

Savaş politikalarının başlatıldığı 2015 Temmuz ayından bu yana yaşanan can kayıplarının bilançosuna ilişkin konuşan Erdoğan, Temmuz ayından bu yana 215’i asker, 133’ü polis, 7’si korucu 335 kişinin çatışmalarda yaşamını yitirdiğini söyledi. Erdoğan, “Aynı dönemde, yurt içi ve yurt dışında toplam ölü, yaralı, yakalama olarak 5 bin 359 terörist etkisiz hale getirildi” dedi. 

Hedefine yine Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandıkları davaya katılan AB üyesi ülkelerin başkonsoloslarını alan Erdoğan, şunları aktardı: “Terörü kutsama, teröristi yüceltme, terör eylemlerini meşru gösterme özgürlüğü benim içime bir türlü sinmiyor. Türkiye’de bölücü terör örgütüne ve diğer terör örgütlerine yapılan güzellemelerin bir benzerini, Batı’da, o ülkelerde faaliyet gösteren terör örgütleri için yapın, görün bakın başınıza ne geliyor? Bir ülkenin başkonsolosu, kalkmış, casusluk suçundan yargılanan bir gazetecinin davasına destek olmaya gidiyor, yetmiyor bir de kendisiyle yanak yanağa fotoğraf çektirip yayınlıyor. Bununla da yetinmiyor, sosyal medyada 'Türkiye’nin nasıl bir ülke olmak istediğine karar vermesi gerektiği' gibi, haddini aşan ifadeler kullanabiliyor. Bu kişi, hala ülkemizde görevini sürdürebiliyorsa, bizim alicenaplığımız, misafirperverliğimiz sayesindedir. Başka bir yerde, bu tür davranışlar sergileyen diplomatları bir gün bile barındırmazlar.” (

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nusaybin'de yasak 15. gününde: Saldırılar sürüyor, mahalleler ile iletişim yok

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa