27 Mart 2016 20:37

Samsun’da halk toplantısında konuşan Gürkan’dan en geniş cephede birleşme çağrısı

Samsun’da halk toplantısında konuşan Gürkan’dan en geniş cephede birleşme çağrısı

Paylaş

Emek Partisi Samsun İl Örgütü, parti binasında Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın katıldığı bir halk toplantısı düzenledi. 

Toplantıda konuşan Gürkan partililere ve dost örgütlerin temsilcilerine yaptığı konuşmada ülkenin çok kritik bir dönemden geçtiğini, hızla büyük bir bataklığın içerisinde doğru sürüklendiğini belirterek: “AKP hükümeti tek adam diktatörlüğüne doğru hızla ilerlerken içerde kürt halkına ve emekçilere yönelik saldırıları devam ederken bölgemizde de başını ABD ve Rusya’nın çektiği Emperyalist paylaşım savaş politikalarının içine doğru çekilmektedir. AKP iktidarı işlediği bütün ekonomik kültürel siyasal suçların üstünü örtmek için halkın farklı kesimlerini ve kendisine destek vermeyen bütün kesimleri düşman ilan ederek birbirine karşı kışkırtmaktadır” dedi. 

Bu gidişatın tersine çevrilmesi için ezilen, sömürülen halk kesimlerinin ortak talepleri etrafında geniş bir cephede örgütlenerek şer güçlere karşı mücadele etmesi gerektiğinin altını çizen Gürkan şunları söyledi: “Bunun için ezilen en geniş halk kesimlerinin bir an önce örgütlenmesine ihtiyaç vardır. Emek Partisi olarak merkezi ve yerel çalışmalarımızda bunun için çaba gösteriyoruz. Bu çalışmaları yaparken ayrıştırılan, birbirine karşı kışkırtılan emekçi halk kesimleri arasında birliği sağlayacak ortak bir dille, bu kesimlerin sorunlarını ve acılarını paylaşmamız gerekir. Kürt halkının mücadelesiyle bütün emekçilerin talepleri etrafında vermiş oldukları mücadelenin birleştirilmesi zorunlu bir ihtiyaçtır.” 

Selma Gürkan konuşmasının sonunda bütün emek ve demokrasi güçlerini AKP’nin zulmünü geriletecek bir mücadeleyi örgütlemek üzere en geniş cephede birleşmeye çağırdı. (Samsun/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

El Cezire 500 çalışanını işten çıkarıyor

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa