Putin'den Esad'a Palmira kutlaması

Putin'den Esad'a Palmira kutlaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile telefon görüşmesi yaptığını ve Suriye ordusunun Palmira'yı tamamen geri alması sebebiyle Esad'ı kutladığını bildirdi.

Peskov yaptığı açıklamada, "Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile yaptığı telefon görüşmesinde Suriye ordusunun Palmira'yı teröristlerden kurtarması sebebiyle mevkidaşını kutladı ve bu eşsiz tarihi şehrin dünya kültürü için korunmasının öneminin altını çizdi" dedi.

Peskov şu şekilde devam etti: "Putin bir kez daha Rusya'nın askeri birliklerinin önemli kısmının Suriye'den çekilmesine rağmen Rus Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye hükümetine terörle mücadelede ve topraklarını teröristlerden temizlemede yardım etmeye devam edeceğini belirtti.

Esad, Rusya Hava Kuvvetleri'nin yardımlarının öneminin altını çizerek, Palmira'nın teröristlerden temizlenmesi gibi başarıların Rusya'nın desteği olmadan mümkün olmayacağını dile getirdi. Esad, petrol için ciddi bir rekabetin yaşandığını, fakat petrolün her yerde çok olduğunu fakat Palmira'nın ise tek olduğunu söyledi." (DHA)

www.evrensel.net