Erdoğan: 300 şehit verdik, teröristlerin kaybı ise en az 10 katı

Erdoğan: 300 şehit verdik, teröristlerin kaybı ise en az 10 katı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat'ta toplu açılış töreninde konuştu.

Hürriyet'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Allah yolunda ölenlere öldürülenlere ölüler demeyin. Teröre yönelik operasyonlarında Yozgat şehadet mertebesine ulaşarak 7'si asker, 3'ü polis, 10 kişiyi şehit verdi. Buradan şehit olan Osman Berkaya kardeşimize rahmet, yakınlarına hemşehrilerine başsağlığı diliyorum."

"Operasyonlarda ülke genelinde verdiğimiz şehit sayısı 300'ü geçti. Teröristlerin verdiği kayıplar bunun en az 10 katı. Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Milletimiz bayrağımız vatanımız, devletimiz saldırı altındayken, 'haydi yavrum git ya gazi ol ya şehit diyerek' evlatlarını vazifeye gönderen tüm annelerin ellerinden öpüyorum."

"Bakıyorsunuz Pensilvanya’dan beddualar yolluyor. Tutmaz, tutmaz o salladığın beddualar, tutmaz. Samimi değilsin çünkü, bu ümmeti parçaladın. Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz, kula kulluk etmeyiz, böyle bilinsin. Ama bakıyorsunuz o dediyse doğrudur mantığıyla hareket edenler var."

"Terörle son ana kadar sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Yozgat'ta topla yatırım tutarı 321 milyon lira olan projelerin açılışını gerçekleştireceğiz." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net