25 Mart 2016 12:58

Tez-Koop-İş, İzmir Barosu’nda sözleşme imzaladı

Paylaş

Tez-Koop-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube ile İzmir Barosu arasında 2016-2017 dönemini kapsayan ve yaklaşık 70 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme imzalandı.

Toplu sözleşmenin en önemli maddelerinden biri, çalışan işçilerin devlete ödediği vergi yükünü işverenin üstlenmesi oldu. Bu düzenleme ile işçi ocak ayında ne kadar ücret alıyorsa aralık ayında da aynı ücreti alacak ve en düşük ücreti alan işçinin 300-350, en yüksek ücreti alan işçinin de 550-600 lirası cebinden çıkmamış olacak. Ücretler 1.500-3.500 arasında değişiyor.     

Sözleşmenin diğer önemli maddesi ise yeni işe giren işçilerin ikramiyeleri ile ilgili oldu. Yeni işe giren işçiler ikramiye ödemelerini kademeli olarak alıyordu. İşçilerin 4 ikramiyenin tamamını alabilmesi için 15 yıl kıdem geçirmesi gerekiyordu. Bu madde kaldırılarak işe giren tüm işçiler deneme süresi olan 3 aylık süreden sonra 4 ikramiyenin hepsini almaya başladı.

TİS imza törenine İzmir Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu Sekreteri Av. Şakir Uzun, İzmir Barosu Saymanı Nilay Ertem Durlu, Türk-iş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım, Tez-Koop-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Caner Fırat, Şube Örgütlenme Sekreteri Tuğrul Çan, Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve İşyeri Temsilcisi İdris Durna ve çalışan üyeler katıldı.(İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Silopi ve Sur için 'acele kamulaştırma' kararı

SONRAKİ HABER

Anadolu Üniversitesi'nde öğrencilere uzaklaştırma ve kınama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...