Antep’te 326 üyesine soruşturma açılan Eğitim-Sen’e destek ziyareti

Antep’te 326 üyesine soruşturma açılan Eğitim-Sen’e destek ziyareti

Antep’te 326 Eğitim-Sen üyesine idari soruşturma açılırken tüm yurt genelinde binlerce Eğitim-Sen üyesine sendikal faaliyetlerinden dolayı idari soruşturmalar açıldı. 

Antep’te DİSK, Türk-İş, İHD, TTB, Baro ve KESK’e bağlı şubeler Eğitim-Sen’e yönelik açılan soruşturmaya karşı dayanışma içinde olmak için Eğitim-Sen’i ziyaret etti. 

Ziyaret eden kurumlar adına açıklama yapan Gaziantep Baro Yöneticisi Bülent Duran, Eğitim-Sen’e yönelik baskıların ve soruşturmaların aynı zamanda hak arayan tüm emek, demokrasi, barış güçlerine yapılan bir saldırı olduğunu söyledi. 

Milli Eğitim Bakanlığıtarafından Eğitim-Sen’in yıldırılmaya ve sindirilmeye çalışıldığını belirten Duran, “Kamu görevlilerinin, sendikalarının aldığı karar doğrultusunda toplu eylem hakkında sahip oldukları; uluslararası sözleşmelerde, insan hakları sözleşmelerinde, Anayasa’da ve mahkeme kararlarında hiçbir tereddüde yer bırakmayacak şekilde tanınmıştır” diye konuştu. Bu çerçevede mücadele etmeye devam edeceklerini dile getiren Duran, “Eğitim-Sen’e yönelik tüm saldırı, baskılar, soruşturmalar derhal durdurulmalıdır. Sendikal güvencesini ulusal ve uluslararası hukuktan alan Eğitim Sen’e yönelik tüm baskılar karşısında olacağımız ve ortak mücadele edeceğimiz bilinmelidir” dedi. (Antep/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net