Brüksel'in yaralı bilançosu: 40 ayrı ülkeden, 61’i ağır 300 yaralı

Brüksel'in yaralı bilançosu: 40 ayrı ülkeden, 61’i ağır 300 yaralı

Belçika Sağlık Bakanı Maggie de Block, Brüksel’de havaalanı ve metro istasyonuna yapılan saldırılarda yaralananların durumu hakkında bilgi verdi. Buna göre, üç patlamada toplam 300 kişi yaralandı. 150 yaralı hâlâ hastanelerde tedavi altında. Bunlardan 61’i ise yoğun bakımında. Yaralılardan koma halinde bulunan 4’ünün ise kimliği henüz belirlemedi.

Mağdurların önemli bir kısmı patlama nedeniyle vücutlarına saplanan metal parçalar nedeniyle yaralandı. Bir çoğunda ciddi yanıklar bulunuyor.

Bazı yaralılar ise patlamanın şiddeti nedeniyle duyma zorluğu çekiyor.

Brüksel saldırılarında yaralananlar arasında 40 farklı ülkenin vatandaşları bulunuyor, bu nedenle Sağlık Bakanlığı büyükelçilikleri de yaralılar konusunda bilgilendiriyor. Bu ülkelerden bazıları şöyle: İngiltere, ABD, Peru, Fransa, Kolombiya, Fas, Ekvador ve Portekiz.

Yaşamını yitirenlerden kimliği tespit edilebilen çok az sayıda kişiden biri de Peru vatandaşı Marina Tapia Ruiz.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Zaveten Havaalanı ve Maelbeek Metro İstasyonuna dün düzenlenen intihar saldırılarında 34 kişi yaşamını yitirdi.

Saldırganların kardeş oldukları belirlenen Halid ve İbrahim Bakravi ile Necim Laşravi isimli Belçika vatandaşları olduğu sanılıyor. (DIŞ HABERLER)

Erdoğan: Belçika'daki saldırganı daha önce yakalayıp sınır dışı ettik

Türkiye’de son 1 yıldaki bombalı saldırıların haritası

Belçika basını saldırıları nasıl gördü?: Kutuplaşma değil dayanışma

Saldırının gerçekleştiği Brüksel’e telefon ve internet trafiği iki gün ücretsiz

www.evrensel.net