23 Mart 2016 15:37

Barış Anneleri: Biz barışa hazırız

PKK Lideri Abdullah Öcalan'a özgürlük ve Dolmabahçe Mutabakatı'nın hayata geçirilmesi talebiyle Dolmabahçe Sarayı'nda 20'nci kez bir araya gelen Barış Anneleri, AKP'nin Diyarbakır Newrozu'nda verilen barış mesajlarını dikkate alması gerektiğini belirterek, "Biz barışa hazırız" mesajı verdi.

Paylaş

Barış Anneleri İstanbul Meclisi üyeleri, Abdullah Öcalan'a özgürlük ve Dolmabahçe Mutabakatı'nın hayata geçirilmesi talebiyle başlattıkları oturma eyleminin 20'nci haftasında yine Dolmabahçe Sarayı önünde bir araya geldi. "Analar savaşa geçit vermeyecek" ve "Dolmabahçe'de devrilen masanın yeniden kurulmasını istiyoruz" pankartlarının açıldığı oturma eyleminde, "Jin şer naxwazin" ve "Dolmabahçe Mutabakatı'na sadık kalınsın" dövizleri taşındı. 

POLİSİN ÇAY İKRAMI TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ! 

Annelerin "Öcalan'a özgürlük" ve "Katliamlara sessiz kalmayacağız" dövizlerini taşımasına engel olmaya çalışan polis, annelerin tepkisi ile karşılaştı. Eylem sırasında yakınlarda bulunan çay bahçesinden annelerin eylemini gören birkaç genç kadın, annelere çay ikramında bulunurken polis tarafından engellenmeye çalışması da dikkat çekti. 

ANNELERDEN BARIŞ ÇAĞRISI 

Amed Newrozu'nda yapılan barış çağrılarına da değinen anneler, her türlü sorumluluğu üstlenmeye de hazır olduklarını söyledi. Anneler, "Yüz binlerce halk Amed Newrozu'ndan barış elini devlete uzattı. Biz barış için hazırız. Tekrar müzakerelerin başlaması için de her hafta Dolmabahçe Sarayı'nın önüne gelmeyi sürdüreceğiz. AKP, her şeyin farkında ve bilincindedir. O da artık barış talebimizi geri çevirmesin. Bu savaş sadece Kürtlere değil, tüm Türkiye halklarına zarar vermektedir" diye belirtti. (DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İstanbul Tıp Fakültesi taşeron işçilerinden Başbakanın açıklamasına tepki: Öfkeliyiz, bizleri kandırıyorlar

SONRAKİ HABER

HÜ'de ülkücülerden akademisyene tehdit: Sonunuz Bedrettin Cömert gibi olur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...