23 Mart 2016 14:34

Gezi,Suruç ve Ankara katliamı aileleri saldırının yapıldığı noktaya karanfil bıraktılar

Paylaş

Gezi, Suruç ve Ankara'daki bombalı saldırılarda yaşamını yitirenlerin aileleri, İstiklal Caddesi'nde yaşanan canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenleri, saldırının yaşandığı yere karanfil bırakarak andı. 

İstanbul'da geçtiğimiz Cumartesi günü İstiklal Caddesi'nde 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan canlı bomba saldırısının yaşandığı noktaya gelen Gezi direnişi, Suruç ve Ankara katliamlarında yaşamını yitirenlerin aileleri, saldırıda yaşamını yitirenleri andı. 

Ellerinde kırmızı karanfillerle geldikleri saldırı noktasında, karanfilleri olayın yaşandığı yere bırakan aileler, "Katliamlara alışmayacağız", "Acımız da ortak öfkemiz de", "Katilleri tanıyoruz, adalet istiyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

Anmada dün Brüksel yaşanan saldırılarda yaşamlarını yitirenler de unutulmadı. 

'ACILARIMIZI ORTAKLAŞTIRMAK İÇİN BURADAYIZ'

Aileler adına ilk sözü alan Suruç'ta, 33 kişinin hayatını kaybettiği patlamada oğlu Çağdaş Aydın'ı kaybeden Fethi Aydın, "Acılarımız ortak. Katliamın sorumlularının yargılanması ve acılarımızı ortaklaştırmak için buradayız. Halkların kardeşliğini oluşturmamız gerekiyor" diye konuştu.

'AYNI ACIYI BİR DAHA YAŞAMAMAK İÇİN BİR ARADAYIZ'

"Aynı acıyı bir daha yaşamamak için bir aradayız" diyen Ankara katliamında yaşamını yitiren Barış Annesi Meryem Bulut'un oğlu Adnan Bulut ise "Sınırlarımızın ötesindeki acılara ağlarken, o yası kendi topraklarımıza çekiyoruz" dedi.

'BU AİLELER ÇOĞALMASIN'

Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle vurularak yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da "Herkesin bir arada olmasını ve sorumluların yargılanmasını istiyoruz" diyerek yaşanan katliamlarla birlikte bu ailelerin çoğalmasını istemediklerini belirtti.

Yapılan konuşmalar sonrası aileler saldırının gerçekleştiği yerden ayrıldı. (DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sur'da yaşamını yitiren Bozkurt'un cenazesine saldıran TOMA, tabuta su sıktı!

SONRAKİ HABER

Tutuklu akademisyenler için 'Özgürlük Nöbeti' tutuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...