22 Mart 2016 15:23

AKP medyası Brüksel saldırıları sonrası da boş durmadı

Paylaş

Belçika'nın başkenti Brüksel’de yaşanan patlamalar sonrası AKP’nin kontrolündeki Star ve Yeni Şafak gazetelerinin internet siteleri Brüksel’de açılan çadırı gündem etti.

Brüksel’de yaşanan patlamalar sonrası AKP’ye yakınlığıyla bilinen medya boş durmadı, Brüksel’de açılan çadır gündeme geldi. Star ve Yeni Şafak gazeteleri patlama haberinin ardından internet sitesinde “Patlama olan Brüksel PKK’ya kucak açmıştı” dedi.

İki gazetenin internet sitesinde de “Terör saldırısıyla sarsılan Belçika, geçtiğimiz hafta başkentinde kurulan PKK çadırına sahip çıkmasıyla tepki çekmişti” dedi.

İnternet siteleri haberi verirken şu ifadeleri kullandı: “Belçika’nın Başkenti Brüksel, Ankara’da meydana gelen ve 36 sivilin hayatını kaybettiği terör olayları sonrası YPG ve PKK’lılar için hazırlanan çadıra özel izin vermiş ve polisleri tarafından koruma sağlamıştı”

GAZETELERİN HEDEFİ BRÜKSEL’Dİ

Gazeteler patlama öncesi bugünkü gazete manşetlerinde de yine Brüksel’i hedef almıştı.

Star gazetesi “Terörist Belçika” manşetiyle birlikte “Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PKK’lı ve DHKP-C’li teröristleri yıllardır iade etmeyip korumaya alan Belçika, Türkiye’nin kaldırılmasını istediği Brüksel’in göbeğindeki PKK çadırını da korumaya aldı” diye yazdı.  

Vatan gazetesi ise “Çadır tiyatrosu” manşetini kullanırken “Ankara ‘O çadırı kaldırın’ diyor Brüksel oyalıyor” üstbaşlığını kullandı. Gazete haberinde şöyle dedi: “Ankara’da 36 kişiyi katleden terör örgütü PKK, iki gün sonra AB’nin kalbine çadır kurdu. Türkiye kınadı, çadır boşaldıldı, sonra yakıldı, dün tekrar kuruldu. Belçika dalga geçer gibi ‘Bürokrasi ağır, kaldıramıyoruz’ dedi” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yüksekova'da çatışmalar ve şiddetli patlamalar yaşanıyor

SONRAKİ HABER

Beşiktaş ile Başakşehir 1-1 berabere kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa