21 Mart 2016 08:42
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Mart 2016 08:44

'Canlı bomba' listesindeki Savaş Yıldız’ın YPG'nin elinde olduğu iddiası

Türkiye'de "IŞİD'in canlı bomba" listesinde adı bulunan ve aranan Savaş Yıldız'ın YPG'nin elinde esir olduğu iddia edildi.

'Canlı bomba' listesindeki Savaş Yıldız’ın YPG'nin elinde olduğu iddiası

Paylaş

DİHA’nın haberine göre İstanbul'daki saldırıyla tekrar adı gündeme gelen IŞİD’li Savaş Yıldız ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Patlamadan sonra sık sık adı anılan Yıldız'ın şu an Rojava'da YPG'nin elinde esir olduğu iddia edildi. Bu bilgiyi, Rojava'da gazetecilik yapan Seyit Evran, Twitter hesabından duyurdu. YPG'nin önümüzdeki günlerde yanlarında tutuklu bulunan Yıldız ile ilgili açıklama yapması ve esir olduğuna dair görünler paylaşması bekleniyor. 

Savaş Yıldız'ın adı ilk olarak, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan bombalı saldırılarda geçti. Bombalı saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen Yıldız'ın 2007 yılında hem Ankara'da hem de İstanbul'da gözaltına alındığı daha önce duyurulmuştu. 1983 Adana doğumlu Savaş Yıldız'ın, Adıyaman'daki Dokumacılar grubu lideri Mustafa Dokumacı ile Adana'da tanıştıkları iddia ediliyor. Mustafa Dokumacı da Savaş Yıldız gibi Adana Seyhan doğumlu. Dokumacılar üyesi Yunus Emre Alagöz'ün 10 Ekim'de Ankara'da yaptığı bombalı saldırı sonrasında Antep'teki IŞİD’in hücre evlerine baskınlar yapıldı. Baskınlar sırasında bir evde Türkiye'de sansasyonel eylem yapma hazırlığında bulunan üçü dokumacılar grubu üyesi dört IŞİD üyesine ait sahte kimlikler bulundu. Sahte kimlikler içesinde Savaş Yıldız'a ait kimlik de vardı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır güneşi Newroz ateşiyle buluştu

SONRAKİ HABER

ABD'de silah kullanımı sonucu ölümler en yüksek seviyeye çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa