20 Mart 2016 16:49

Bursa 14. Kitap Fuarı açıldı

Bursa 14. Kitap Fuarı, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Bursa Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Paylaş

TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan Bursa 14. Kitap Fuarı, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek Bursa Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. 27 Mart akşamına kadar düzenlenecek imza günleri ve etkinliklerde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

Aralarında İlber Ortaylı, Can Dündar, Ahmet Telli, Gülten Dayıoğlu, Uğur Koşar, Şermin Çarkacı, Ahmet Ümit, Ercan Kesal, İsmail Saymaz, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu, Ahmet Şimşirgil, Deniz Kavukçuoğlu, Fehim Taştekin’in de bulunduğu pek çok yazar okurlarıyla buluşmak üzere Bursa Kitap Fuarı’nda olacak.19 Mart günü Cemil Meriç’in 100. Yaşı dolayısıyla “Bir Şimşek Pırıltısı: Cemil Meriç” başlıklı panel düzenlenecek. Türkiye  basın tarihinin önemli gazetelerinden biri olan Tan gazetesine yapılan baskını,  gazetenin yöneticisi Zekeriya Sertel ve eşi yazar Sabiha Sertel’in tanıklığıyla anlatan sergi de, fuar süresince ziyarete açık olacak. Bursa 14. Kitap Fuarı, 27 Mart’a kadar ziyaret edilebilir. Fuara giriş ücretsizdir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Şırnak'ta çatışmalar kent geneline yayıldı

SONRAKİ HABER

Mimarlar ‘Yersizlik İçin Bir Yer’ çizecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...