Şiddetli çatışmaların yaşandığı Nusaybin'de art arda patlama sesleri

Şiddetli çatışmaların yaşandığı Nusaybin'de art arda patlama sesleri

Çatışmaların sürdüğü Nusaybin'de art arda patlama sesleri yükselirken, patlamanın yaşandığı bölgelere çok sayıda ambulans sevk edildi.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı Nusaybin'de Fırat, Abdulkadirpaşa, Yenişehir ve Dicle mahallelerinde yoğunlaşan saldırılarda Newroz alanı ve İpek yoluna konumlanmış tanklardan mahallelere yönelik aralıksız bir şekilde top atışları yapılıyor. Yapılan top atışlarından sonra birçok evin yıkıldığı ifade ediliyor.

Yine Veysika Mezarlığı'na konumlanmış tanklardan ise Yenişehir Mahallesi'ne top atışları yapılıyor. Askeri taburdan ise mahallelere havan atışları yapılırken, sabah başlayan top ve havan atışlarından dolayı birçok evde yangın çıktı.

Ardı ardına yaşanan şiddetli patlamalarda mahaller üzerinden dumanlar yükselirken, mahallelere sürekli ambulanslar sevk ediliyor. Bunun yanı sıra direniş mahallelerine çok sayıda Ford Ranger araç girdi. 

Fırat ve Abdulkadirpaşa mahallelerinde devlet güçleri ile YPS arasında çok şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Abdulkadirpaşa Mahallesi'nde de art arda yaşanan üç patlamanın ardından patlamanın yaşandığı alana çok sayıda ambulans sevk edildi. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Mart 2016 16:33
www.evrensel.net
ETİKETLER Nusaybin