19 Mart 2016 04:16

Kristal-İş’te kayyım tartışması

Kristal-İş’te kayyım tartışması

Paylaş

Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş, mahkeme kararına rağmen seçimler zamanında yapılmadığı için mahkemeye başvuran muhalif delegeleri suçladı.

Kristal-İş Trakya Şube seçimlerinin delege seçimlerinde yaşanan usulsüzlük nedeniyle iptal edilmesinin ardından mahkemenin 15 gün içinde seçim yapılması talimatına uymayan Kristal-İş Genel Merkezi, seçimi aylar sonra, üstelik mahkemenin iptal etmesine neden olan şekilde yaptı. Bunun üzerine muhalifler yeniden mahkemeye başvurarak bu kez şubeye kayyım atanmasını istedi. mahkeme ise bu yöndeki hazırlığına karşın kayyımı son anda reddetti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş, muhalif işçileri sendikayı karıştırmak ve kendine çıkar sağlamayı amaçlamakla suçladı. Hükümet yanlısı hakimlerin hükümete karşı olan herkesin yönetimine kayyı atadığını hatırlatan Çetintaş, “Yapılan delege seçimlerinde, üyelerimizin yüzde 75’inden fazlası, tekrar bizleri seçti. Üyelerin bu iradesi ortadayken, hâlâ mahkemelerden, kayyımdan medet ummak niye? Tüm bu karışıklık çabalarına rağmen, en sonunda adalet yerini buldu ve mahkeme muhalefetin kayyım talebini reddetti, yapılan delege seçimlerini geçerli saydı” dedi.(Lüleburgaz/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Meslek olarak geçici çalıştırmanın otopsisi: 8 teşhis

SONRAKİ HABER

Adnan Özyalçıner’le Karagümrük ve Cağaloğlu sokaklarında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa