22 Nisan 2012 14:04

Hey Tekstil işçileriyle dayanışma şenliği yapıldı

HEY tekstil işçileri düzenledikleri dayanışma şenliğinde dostlarıyla buluştu. Şenliğe çok sayıda sendika, dernek ve siyasi partinin yanısıra Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de katıldı.Şenliğin açılışında Hey Tekstil işçileri adına konu

Hey Tekstil işçileriyle  dayanışma şenliği yapıldı

Paylaş

Şenliğin açılışında Hey Tekstil işçileri adına konuşan Melek Sönmez “Artık mücadelemiz onur mücadelesine dönüşmüştür” dedi. “Gasp edilen haklarımız için verdiğimiz mücadele her geçen gün daha da büyüyor” diyen Sönmez, dost ve düşmanı daha yakından tanıdıklarını ifade etti. Sönmez, “1 Mayısa katılımını bu anlamda çok önemsiyoruz. Bütün gücümüzle Taksim’de 1 Mayıs alanında işçilerin birlik ve mücadele gününde orada olacağız. Bütün emek dostlarımıza direniş boyunca bizlere gösterdikleri dayanışmadan dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
HDK İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, hükümetin gündeminde ülke nüfusunun büyük kısmını oluşturan işçi ve emekçilerin olmadığını ifade etti. Bir yanda iş cinayetlerinin arttığını diğer yanda hükümetin patronlara ödüller verdiğini belirten Tüzel, “Meclis’te bu sorunlara dikkat çekmek için sorduğumuz sorular hükümet tarafından cevapsız bırakılıyor. Bu süreçte dostumuzu düşmanımızı daha iyi tanıdık. Bu direniş bunu öğretmiş oldu. 1 Mayıs’ta yapacağınız çalışmalar, coşkunuzun oraya yansıması sınıf kardeşleriniz ile birlikte daha güçlü bir ses olması bakımından önemlidir. Sizlerin oraya kendi taleplerinizle katılmanız aynı ölçüde önem taşımaktadır” diye konuştu.

CHP Milletvekili Süleyman Çelebi de kısa bir konuşma yaparak, “Bedel ödemenize neden olan süreç neo-liberal politikalardan kaynaklıdır. Sermaye için oluşturulan yasal düzenlemelerden kaynaklıdır. Bazı haklar kolay elde edilmiyor. Birbirinize ihanet etmezseniz zafer sizin olacaktır” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

LGBTT bireyleri AKP’ye yürüdü

SONRAKİ HABER

Brexit’te son durum: AB’den İngiltere’ye iki senaryo

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa