18 Mart 2016 11:55

Melih Gökçek'in, Candan'a açtığı hakaret davası ertelendi

Melih Gökçek'in, Candan'a açtığı hakaret davası ertelendi

Paylaş

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e hakaret ettiği gerekçesi ile açılan davanın üçüncü duruşması bugün 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Dava 22 Nisan tarihine ertelendi.

Dava, Bülent Arınç’ın, Melih Gökçek için söylediği 'Ankara’yı parsel parsel sattı' sözleri üzerine açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında Gökçek’e hakaret ettiği gerekçesi ile açılmıştı.

Davaya ilişkin duruşma sonrasında açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, davaya bakan hakimin değiştiğini bildirdi. Kendilerinin Bülent Arınç'ın tanıklığını ve ispat haklarını yenilediklerini ifade eden Candan, "Geçici olarak davaya bakan hakim buna karar veremeyeceğini söyledi. Dava 22 Nisan'a ertelendi" dedi.
Candan, Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel sattı" sözleri üzerine Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunduklarını da anımsatarak sözlerine şöyle devam etti:

"Valilik ve İçişleri Bakanlığı izin vermediği için ceza davası açılmadı ve takipsizlik kararı verildi. Biz de bunu Danıştaya taşıdık, dava sürüyor. Duruşmada bu takipsizlik kararını sundular. Ancak bu bir suç duyurusu, bizim davamız ise devam ediyor." (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da anaokulunda yangın

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa