Denizli’de bir genç kadın KYK yurdu önünden kaçırıldı

Denizli’de bir genç kadın KYK yurdu önünden kaçırıldı

Denizli’nin Zeytinköy Mahallesi’nde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı İbn-i Haldun Kız Yurdu’nun önünden bir genç kadın dün gece saat 23.09'da zorla arabaya bindirilerek kaçırıldı.
Biri siyah renkte Doblo, diğeri beyaz renkte Şahin model iki araçtaki kimliği belirsiz kişiler, genç kadını zorla arabaya bindirdi. Genç kadının çığlıkları o saatte yurtta bulunan diğer arkadaşlarını korkutup ayaklandırdı.
Yurtta bulunan kadın öğrenciler  “Polisi arayın” demelerine rağmen polisi aramayan görevliler, yurtta ikamet eden genç kadınlara polisi aradıklarını söyledi. Görevlilerin polisi aradığına inanmayan öğrenciler, polisi kendileri arayarak ihbar etti. Uzun süre bekleyen öğrenciler, polisin gelip gelmediğine dair güvenlik görevlilerinden bilgi dahi alamadı. Telefonda ifade alınacağını belirtmesi üzerine polisin yanına gitmek isteyen öğrencilere ise güvenlik görevlileri izin vermedi.
Yurttaki öğrenciler görevlilerle görüşmelerinde ise nöbetçi memurun uyuduğunu öğrendi. Nöbetçi memurun uyumasına tepki gösteren kadın öğrenciler,  yetkililerin olayın üstünü kapatmaya çalıştığını söyleyerek tepki gösterdi.
Yurt görevlileri, yurttaki sayımın tam olduğunu ancak izinli olan öğrencileri bu saatte arayamayacaklarını söyledi. Bu açıklamanın üzerine öğrenciler,  yurt odalarını tek tek dolaşıp izinli olan arkadaşlarına ulaşmaya çalıştılar.
Kaçırılan genç kadının kimliği ve nerede olduğu hâlâ tespit edilemezken ne güvenlik görevlilerinden ne de yurttaki yetkililerden bir açıklama geldi. (Denizli/EVRENSEL)

www.evrensel.net