16 Mart 2016 18:10
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Mart 2016 21:49

Karaman'da erkek öğrencilere tecavüz eden öğretmenin 350 yıl hapsi isteniyor

Karaman'da erkek öğrencilere tecavüz eden öğretmenin 350 yıl hapsi isteniyor

Paylaş

Karaman'da vakıf ve dernek evlerinde gönüllü kurs verdiği ilkokul ve ortaokulda okuyan 10 erkek öğrenciye tecavüzde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni 54 yaşındaki Muammer B. hakkında toplam 350 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Karaman kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Muammer B., gönüllü olarak kurs verdiği, vakıf ve derneklere ait olduğu öne sürülen evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçen 4 Mart günü tutuklandı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 14 sayfalık iddianame tamamlandı.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan kamu davasında öğretmen Muammer B., 'çocuğun cinsel istismarı', 'hürriyetten yoksun bırakma' ve 'çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik' suçlarından 350 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Karaman'daki tecavüz skandalına yayın yasağı

Karaman'da vakıf yurdunda çocuklara tecavüz 10 gün saklanmış


VAKIF VE DERNEKTE DENETİM YAPILACAK

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, iddianamede adı geçen Ensar Vakfı hakkında Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne, Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KAİMDER) için de Karaman Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü'ne yazı göndererek, vakıf ve derneğin denetlenip sonucun savcılığa bildirilmesinin istendiği öğrenildi.

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Murat Ünal'ın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından görevinden alındığı yönünde sosyal medyada çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığını ve savcı Ünal'ın, görevinin başında olduğu ve soruşturmayı bizzat kendisinin yürüttüğünü açıkladı.

Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, cinsel istismara uğrayan çocuk sayısının bazı basın yayın organlarında halen 45 olarak geçtiğini hatırlatarak, 'Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ilgili şüphelinin, Karaman'da 10 küçük mağdura farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu kanaatine varılmış olup bu konuda Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır. Başsavcılığımızca son derece hassas bir şekilde yürüttüğümüz bu soruşturmayı bugün itibariyle sonuçlandırmış bulunmaktayız' ifadesini kullandı.

12 kız öğrenciyi taciz eden öğretmene 150 yıl hapis cezası verildi

ÖNCEKİ HABER

‘Adı sanı belli olmayan' Hayat TV'den Sabah'a cevap!

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa