Game Of Thrones oyuncularından mültecilere destek videosu

Game Of Thrones oyuncularından mültecilere destek videosu

Suriyeli mülteciler için bir araya gelen, dünyaca ünlü ‘Game of Thrones’ dizisinin ekibi, Uluslararası Kurtarma Komitesinin (IRC) başlattığı “Kurtarmanın Sınırı Yoktur” kampanyası için bir video hazırladı. 
Kamera karşısına geçen oyuncular, dünya çapındaki 16 milyon mülteci için destek istiyor. 

1 milyon dolar toplamayı hedefleyen kampanya kapsamında, dizinin fanları para bağışında bulunabilecek ya da dizinin ürünlerinin satılmasıyla toplanan fon mülteci için kullanılacak. 

Önümüzdeki ay ekranlara geri dönecek olan Game of Thrones’un yıldızları Lena Heady (Cersei Lannister), Sophie Turner (Sansa Stark), Maise Williams (Arya Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) ve John Bradley (Samwell Tarly) ‘International Rescue Committee’ isimli yardım kuruluşunun reklam filminde yer alarak mülteci sorununa dikkat çekti. Oyuncular yardım kampanyasına katılanlar arasında yapılan çekiliş sonunda şanslı kişilerin Los Angeles’taki dizinin galasına davet edileceğini duyurdu. 

Game of Thrones’un oyuncuları sırasıyla kamera karşısına geçip, mülteci krizinin dünyada giderek dramatik bir hal aldığına dikkat çekti. Oyuncular, 16 milyon kişinin açlık, savaş ve yıkım nedeniyle evlerini terk ettiğine vurgu yaptı. “Kurtarmanın sınırları yok” ifadesinin özellikle altını çizen oyuncular, sırasıyla “Yardım edebilirsiniz” çağrısında bulundu. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net