16 Mart 2016 14:55

Şırnak'ta saldırı ve çatışmalar devam ediyor

Sokağa çıkma yasağının 2. gününe girdiği Şırnak'ta, hendek ve barikatların olduğu mahallelere yönelik bombardıman devam ederken, hendek ve barikatların olmadığı mahallelerde ise devlet güçlerince ev baskınları ve aramalar yapılıyor.

Paylaş

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak'ta barikatların kurulu olduğu mahallelere bombardıman devam ederken, hendek ve barikatların olmadığı mahallelerde ise devlet güçlerince ev baskınları ve aramalar yapılıyor. Kentin etrafına konuşlandırılan tanklar başta Dicle, Yeşilyurt ve Gazipaşa mahallelerine atışlar yaparken, devlet güçleriyle, YPS arasındaki çatışmalar devam ediyor.

TOP ATIŞLARI SÜRÜYOR
Hendek ve barikatların kurulu olduğu Yeşilyurt ve Gazipaşa mahalleleri dün geceden bu yana aralıksız olarak tanklardan yapılan top atışları ile bombalanıyor. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı çevresinde bulunan mahallelere yapılan top atışları sonucu bazı evlerin hasar gördüğü, bazı evlerde ise yangın çıktığı öğrenildi.

Yeşilyurt ile Cumhuriyet mahalleleri arasında bulunan mahalleye yönelik tank ve top atışları da devam ediyor. Ayrıca birçok eve korucuların yanı sıra özel harekat polislerinin yerleştirildiği belirtildi. Atılan topların zaman zaman Cumhuriyet Mahallesi'nde düştüğü de kaydedildi. 

Öte yandan kentte hendek ve barikatların olmadığı Ömerköy (Şehr-i Nuh), Vakıfkent ve Gündoğdu mahallelerin de ise ev baskınları yapılıyor. Ev baskınlarında çoğu evin kapılarının kırıldığı ve evlerde bulunan eşyaların tahrip edildiği öğrenildi. (Şırnak/DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan’dan Meclise dokunulmazlık konusunda süratle adım atma talimatı

SONRAKİ HABER

Suriye’nin kuzeyinde ve Rojava’da federasyon ilanı tartışılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...