15 Mart 2016 15:10

Cumhuriyet: Gazetemize el koyma planları var

Cumhuriyet gazetesi Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası karalama kampanyasıyla gazeteye el koyma çabaları olduğunu yazdı.

Paylaş

Cumhuriyet gazetesi, Ankara’da 37 kişinin ölümüne neden olan bombacı S.Ç.D’nin muhabirleri olduğu yolundaki iddiaları yalanlarken, “Cumhuriyet gibi kurumları karalayarak örtbas etme çabasını anlıyoruz. Bu yolla kendileri yerine bizleri hesap verir pozisyona düşürerek bir taşla iki kuş vurma hesaplarını da görüyoruz” açıklaması yaptı. Gazetede başyazı ile iddialara cevap veren Cumhuriyet’in açıklamasında “Gazetemizin tarihinde sık karşılaştığımız türde karalama kampanyaları, el koyma planları, saldırı, suikast kışkırtmaları var” dendi. Açıklamada, “Cumhuriyet, bu kör şiddet eylemini lanetlerken, o eylemle arasında bağ varmış algısı yaratmaya çalışanları da nefretle kınıyor” vurgusu yapıldı.

Star Yazarı Ersoy Dede, Zaman gazetesine kayyım atanmasının ardından kaleme aldığı yazısında, “Yarın aynı şey Cumhuriyet gazetesine de yapılacak.. Bakmayın siz şimdi Can Dündar’ın AYM darbesiyle serbest kaldığına” demişti. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Genel İş İzmir'de yarım gün iş bırakacak

SONRAKİ HABER

Ankara’da ‘SMS’ bombaları korku yayıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...