BDP: Sağlık çalışanlarına şiddet onaylanamaz

BDP: Sağlık çalışanlarına şiddet onaylanamaz

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in Van Devlet Hastanesinde görevli Doktor Oğuz Eroğlu’na şiddet uygulaması kendi partisinden de tepki aldı. BDP, “Sağlık çalışanlarına şiddet asla onaylanamaz” dedi.Eşi ve kızı trafik kazası geçiren Özdal Üçer’e “geçmiş olsun” dileklerinin il

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in Van Devlet Hastanesinde görevli Doktor Oğuz Eroğlu’na şiddet uygulaması kendi partisinden de tepki aldı. BDP, “Sağlık çalışanlarına şiddet asla onaylanamaz” dedi.

Eşi ve kızı trafik kazası geçiren Özdal Üçer’e “geçmiş olsun” dileklerinin iletildiği Barış ve Demokrasi Partisinin (BDP) açıklamasında, Üçer’in doktora şiddeti “Tasvip edilmeyecek üzücü bir olay” olarak nitelendirildi. Açıklamada, “Kimden ve nereden gelirse gelsin, görevi başındaki sağlık çalışanlarına, hekimlere ve kamu emekçilerine yönelen şiddet olayları asla onaylanamaz, asla hoş görülemez” denildi.

Bu “üzücü” olayla ilgili partinin gerekli araştırma ve inceleme başlattığı ve sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşılacağı vurgulanan açıklamada, “Ayrıca söz konusu doktorun ve diğer görevlilerin sayın milletvekilimizin trafik kazası geçiren eşine ve kızına yönelik ayrımcı uygulamalarda bulunduğuna dair iddialar da titizlikle araştırılacak ve ilgililer hakkında gerekli hukuki işlemler yapılacaktır” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net