15 Mart 2016 09:13

Eskişehir Antalya ve Adana’da ev baskınlarında 34 kişi gözaltına alındı

Eskişehir Antalya ve Adana’da ev baskınlarında 34 kişi gözaltına alındı

Paylaş

Eskişehir, Antalya ve Adana'da sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı ev baskınlarında 34 kişi gözaltına alındı. 

Eskişehir'de dün polislerce birçok eve eş zamanlı olarak yapılan baskınlarında aralarında DİHA Muhabiri Nametullah Başar'ın da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 8 kişi İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, DİHA Muhabiri Başar ile birlikte 6 kişi halen gözaltında tutuluyor. Başar ile birlikte gözaltındaki Osman Altun, Vedat Yalçın, Fevzi Ünal, Ersin Kaya ve soyadı öğrenilemeyen Abdullah isimli bir kişinin gözaltı gerekçeleri öğrenilemezken, dosyaya kısıtlama kararı getirildiği bildirildi. 

ANTALYA'DA 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Habibler Mahallesi'nde bulunan birçok eve polis sabah saatlerinde baskın düzenledi. Baskınlarda evler didik didik aranıp, eşyalar dağıtıldı. Baskın sonucu Suat Varol, Fikret Varol, Barış Öztunç, Fırat Öztunç, Savaş Öztunç, Aydın Orhan ve Seyfettin Orhan gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 7 yurttaş Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ADANA MERKEZLİ 4 İLDE SİLAH OPERASYONU: 20 GÖZALTI

Adana merkezli Mersin, Hatay ve Urfa illerinde sabah daha birçok eve baskın düzenlendi. Baskın sonucunda, "Örgüte silah temin etmek" iddiasıyla 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin Adana Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğu öğrenildi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nin 1 mahallesinde sokağa çıkma yasağı

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa