Şair Metin Altıok şiirlerle anıldı

Şair Metin Altıok şiirlerle anıldı

Sivas katliamında yakılarak öldürülen Şair Metin Altıok anısına düzenlenen 76. yaş etkinliği Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Salonu'nda gerçekleştirildi.

Çankaya Belediyesi, Sivas Madımak’ta katledilen şair Metin Altıok’un 76. yaş etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Metin Altıok'un kızı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, etkinliğin 12 Mart cuntası ve Gazi katliamının yıldönümüne denk düştüğünü anımsattı. Cizre ziyaretinden yeni döndüklerini ve orada da çok vahim bir ölüm ve yıkım tablosuna tanık olduklarını belirten Akatlı, "Babamı bizden alan zorbalık ve gericilik yangını sönmedi. Ne yazık ki son aylarda daha da harlandı" diye konuştu.

Akatlı'nın konuşmasının ardından Ankara kökenli tanınmış şairler Ahmet Telli ve Şükrü Erbaş'la yine Sivas katliamında hayatını kaybeden şair Behçet Aysan'ın kızıŞair Eren Aysan, Metin Altıok'la ilgili anılarını paylaştılar ve Altıok'tan şiirler okudular.

Etkinlik Altıok'un şiirlerinden bestelenen ve Altıok'un sevdiği şarkılardan oluşan mini konserle sona erdi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net