13 Mart 2016 13:25

Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor

Kılıçdaroğlu: Türkiye dikta yönetimine doğru gidiyor

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'nin adım adım bir dikta yönetimine gittiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki günlük ziyaret için geldiği İzmir'de, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki basın temsilcisi ve köşe yazarlarıyla Seferihisar'da akşam yemeğinde buluştu. Soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin tehlikenin sınırında olduğunu, artık bunun CHP'nin değil herkesin sorunu olduğunu, demokratik ülkelerin bile Türkiye'nin durumundan endişe duyduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Adım adım Türkiye bir dikta yönetimine doğru gidiyor. Temel alt yapısı falan oturturmuş zaten. Şu anda ben gayet net söylüyorum. İktidar yani Adalet ve Kalkınma Partisi iktidardan gitmemek için siyasi cinayetler dahil, her şeyi yapabilecek pozisyonda şu anda. Çünkü gitmenin kendisi açısından maliyetini çok iyi biliyor. Davutoğlu ile Erdoğan arasında ciddi bir boşluk var. Ben bunu görüyorum, hissediyorum. Anlatılıyor da zaten. Ama Erdoğan hiç kimseyi dinlemiyor. Onun için kural yok. Narsist sözcüğünü bunun için kullandım.”

TÜRK-İŞ’E SİTEM

TBMM'de işçilerle ilgili yasa görüşülürken Türk İş'in bildiri yayınlamakla yetindiğini, kendilerine gelip yardım istediğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye elden gidiyor neyin çalışması? Zamanımız bile yok. Bu tablo içinde en azından gidişattan rahatsız olan bütün toplum kesimlerini bir araya getirmemiz lazım. Parlamentoda da parlamento dışında da çalışacağız” dedi.

BÖLGESEL ÖZERKLİĞE KARŞI!

Kılıçdaroğlu, “Kürt sorununun sağlıklı çözümü için silahların susması lazım. Çatışma ortamında insanlar düşüncelerini rahatlıkla ifade edemezler. Çatışma ortamında siz sağduyuyu egemen kılamazsınız. Bana göre PKK ile saray arasında çok ciddi bir işbirliği var. O iki polisin öldürüldüğü Ceylanpınar'la başladı bu olay. Tamamen iki polisin öldürülmesiyle düğmeye basıldı ve bugünkü noktaya gitti. Silahların büyük kentlere depolanması ve buna iktidarın göz yumması. Neticede böyle bir ortama aşama aşama dayandık” dedi.

Bölgesel özerkliğe karşı olduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz AB yerel yönetimler özerklik şartını destekliyoruz. Türkiye'nin her tarafı için geçerli olacak” dedi. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş'tan CHP'ye yan yana yürüme çağrısı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa