12 Mart 2016 18:09

EMEP, Türk Metal'in saldırılarına karşı açıklama yaptı

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Tekirdağ İl Örgütü Türk Metal sendikasının saldırılarına karşı basın açıklaması yaptı. Geçen Çarşamba günü Emek Partisi üyeleri, parti bildirilerini Çerkezköy ve Kapaklı’daki işçi duraklarında dağıtırken Türk Metal Sendikası yönetici ve temsilcilerinin saldırısına maruz kalmıştı.

Bugün Emek Partisi saldırının yaşandığı işçi durağında yeniden bildiri dağıtıp basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bildiri dağıtımı sırasında işçilerle yapılan sohbetlerde, saldırının kınandığı ve sendikacıların koltuklarını korumak için duyulması istenmeyen şeyleri dile getirenlere saldırdığı belirtildi. Bildiri dağıtımından sonra Emek Partisi GYK üyesi Tuncay Sağıroğlu işçilere bir açıklama yaptı.

“Partimize yönelik yapılan saldırı sadece bize değil bütün işçilere yönelik yapılmıştır” diyen Sağıroğlu, “İşçilerin sırtından saltanat süren sözde sendikacılar işçilerin insanca yaşayabilecekleri bir ücret mücadelesini bastırmak, işten atılmalara işçilerin ses çıkarmamasını sağlamak, sömürü düzenini devam ettirmek istiyorlar. Son dönemlerde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan işten atmalara karşı Emek Partisi olarak işçilere mücadele çağrısı yapıyoruz. Bu çağrıdan rahatsız olan işbirlikçi Türk Metal sendikası bu faaliyetimizi engellemeye çalışıyor. Ama hiçbir güç ve baskı partimizin çalışmalarını engelleyemeyecektir” dedi. (Çerkezköy/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kıbrıs’ta kadınlar ayrıştırıcı müzakere diline karşı mücadele ediyor

SONRAKİ HABER

Alan Kurdi Mülteci Çalıştayı başladı: 'Mültecilerin sorunları ancak devletlerin politikasıyla çözülebilir'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...