Kocaelili kadınlar Ekmek ve Gül Şenliğinde bir araya geldi

Kocaelili kadınlar Ekmek ve Gül Şenliğinde bir araya geldi

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği tarafından Derince Yenikent’te gerçekleştirilen halk şenliğine yaklaşık 500 kişi katıldı.
Efor Düğün Salonu’ndaki şenliğe eşleri ve çocuklarıyla birlikte gelen emekçi kadınlar doyasıya eğlendi, güzel bir gece geçirdi.

'OMUZ OMUZA VERMELİYİZ'
Şenlikte konuşan Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği Yöneticisi Gözde Meydan, kadınlar olarak 1 yılı aşkın bir süredir yan yana geldiklerini ve küçük-büyük bir çok çalışmaya imza attıklarını söyledi. Bundan sonra da kadınlarla birlikte yan yana olacaklarını belirten Meydan, "Yan yana durarak birlikte güç almalıyız. Şenliğe gelirken haberlerde izledim, boşanmak istediği eşi tarafından saldırıya uğrayan kadın mahallede bulunan diğer kadınların yardımıyla saldırıdan kurtuluyor. Ama maalesef bir çok kadın şans eseri yardımına koşan kadınlar tarafından kurtarılan bu arkadaşımız kadar şanslı değil. O yüzden bizler omuz omuza vererek, birlikte daha güzel işler yapmalıyız" diye konuştu.
Konuşmanın ardından Apartopar müzik grubunun çaldığı türkülerle önce hüzünlenen kadınlar, ardından hareketli şarkılarla doyasıya eğlendi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 12 Mart 2016 12:56
www.evrensel.net