12 Mart 2016 11:22

HDP Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın evini polis bastı

Alibeyköy'de bulunan evi sabah saatlerinde polislerce basılan HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, 'Türk- faşist diktatörlüğü artık evimize kadar giriyor' diyerek, hukuk dışı uygulamalar karşısında sessiz kalmayacaklarını kaydetti.

Paylaş

HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın İstanbul Alibeyköy'de bulunan evi, sabah saatlerinde TEM Şube polisleri tarafından basıldı. Adıyaman'ın evine giren polis, evde bulunan Adıyaman'ın kardeşini darbederek gözaltına aldı. (DİHA)

HDP İzmir Eş Başkanı Uğur ve PM Üyesi Aykan dahil 10 kişi tutuklandı

ADIYAMAN: DİKTATÖRLÜK EVİMİZE KADAR GİRİYOR

HDP İstanbul İl Örgütü, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın Alibeyköy'de bulunan evinin sabah saatlerinde TEM Şube polisleri tarafından basılmasını il binasında yaptıkları basın toplantısıyla protesto etti. Toplantıda konuşan HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, polisin evde bulunan kardeşini darbederek gözaltına aldığını söyledi. Adıyaman, "Evime hukuka aykırı bir şekilde zorla girildi. Evde misafir olan kardeşim de 15-20 polis tarafından yerde sürüklenerek çıkarıldı. Ben milletvekiliyim, giremezsiniz dememe rağmen keyfi bir şekilde evime girdiler. Ev aynı zamanda oğlumun da ikamet ettiği adres. Oğlumun avukat olmasından kaynaklı da ancak savcılık ve barodan da temsilci getirilerek girilebilir" diye konuştu.

AKP hükümetinin 7 Haziran sonrası sivil darbe uygulamalarını adım adım hayata geçirildiğini belirten Adıyaman, "Milletvekili dokunulmazlığı gündemde. Bu pratik dokunulmaz olmadığımızı ortaya koydu. Bu uygulamalarla Türk- faşist diktatörlüğü artık evimize kadar giriyor. Dokunulmazlıkların ve yasaların sadece sözden ibaret olduğunun bir ifadesidir" dedi. "Hukuk dışı uygulamalar karşısında sessiz kalmayacağız" diyen Adıyaman, şöyle dedi: "Her ne kadar yasalar çiğneniyor olsa da mevcut hukuk kuralları içinde suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isterim." (DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sivas'ta 11 öğrenci tutuklandı

SONRAKİ HABER

PKK ve MLKP dahil 10 örgüt, Halkların Birleşik Devrim Hareketi'ni kurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...