11 Mart 2016 15:10

Efkan Ala: Hazırlıklar tamamlandıktan sonra 3 bölgede operasyonlara başlıyoruz

Paylaş

İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin'de barikat ve çukurlar var. Nerede barikat varsa temizlenecek. Hazırlık yaptıktan sonra operasyonlara başlıyoruz” dedi.

T24'ün haberine göre Efkan Ala'nın konuşmasından satır başları şöyle:

"Nerede barikat varsa temizlenecek. Vatandaşımıza daha rahat yaşama imkanı sunulacak. Bu uygulama yapılırken operasyon anı yerel valilikler tarafından vatandaşa bildirilecek ve hazırlıklar yapıldıktan sonra operasyonlar gerçekleştirilecek. 3 bölgede çukurlar ve barikatlar var. Vatandaşa sokağa çıkma yasağı ilan edilecek. Vatandaşın evinin önünü çukura dönüştürenlere çağrımızı hep yaptık. Vatandaşa eziyet için kimse kamu görevine gelmiyor. Herkes sandıktan aldığı oyun değerini bilmelidir.

Şimdi Cizre'de Sur'da operasyonlar bitti. Şimdi de arama tarama faaliyetleri devam ettiği için sokağa çıkma yasakları devam etmektedir. Operasyonlar ve çalışmalar bittiğinde her ailenin her bir sorununa dokunan hizmet anlayışı ile vatandaşımızın yanında olacağız. Biz hizmet isteyenin yanında hizmet verenlerdeniz. Bir an önce herkesin bu sorunların en az maliyetle çözülmesi için ne gerekiyorsa onu yapmalıyız. Vatandaşımıza hizmette sınır yok ama vatandaşımızın düzenini bozmak isteyenlerle mücadelemiz sürecektir.

Önümüzdeki dönemde Nevruz'u bir bahar şenliği olarak kutlamak isteyenlerin yanında oluruz. Biz de her sene milletimize yakışır şekilde kutlanması için gerekli tedbirleri alıyoruz. Her zaman provokasyon yapmak isteyenler olacaktır. Bunun için gerekli önlemlerin yerine getirilmesi gayreti içerisinde olacağız." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Hayri Tunç için tahliye kararı verildi

SONRAKİ HABER

Sur'da operasyona devam talimatını Erdoğan vermiş: 'Temizlik memizlik devam etmeli'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...