10 Mart 2016 16:12

Ortağına İran'da idam cezası verilince o da hareket geçti: Reza Zarrab’ın telaşı neden?

Paylaş

İran, devleti dolandırmaktan yargıladığı Babek Zencani’ye idam kararı verdi. Zencani’nin Türkiye’deki ortağı Reza Zarrab’ın bu karar üzerine bütün gayrimenkullerini satışa çıkardığı iddia edildi.

İran’da, Reza Zarrab’ın ortağı Babek Zencani’ye idam cezası verilmesinin ardından, muhalefet, dava dosyasının getirilip Türkiye’deki bağlantıların da ortaya çıkarılmasını istedi. Açık hesap üzerinden yürütülen işlemlerin Babek bağlantısı üzerinde duruluyor. 

PARANIN İZİ SÜRÜLECEK 

İran’ın da paranın izini süreceğine yönelik haberleri üzerine harekete geçen Reza Zarrab’ın önemli bir kısmı gayrimenkul olan varlıklarının tamamını satışa çıkardığı ileri sürüldü.

Finansgundem.com’un edindiği bilgilere göre öncelikle parası olan kişilerle birebir temasa geçilerek bu gayrimenkullerin sessiz sedasız satışı işlemine başlanmış. Reza Zarrab’ın bu yüzden tüm aileyi Kemer Country’de satın aldığı 10 milyon liralık korunaklı villaya topladığı dile getiriliyor. Kulislerde el konulma riskine karşılık Zarrab’ın tüm gayrimenkullerini satmak istediği iddiası konuşuluyor. Zarrab’ın oldukça fazla gayrimenkulü bulunuyor.

EBRU GÜNDEŞ’E 12 MİLYON DOLARLIK JET 

Reza Zarrab, kuyumculuk ve petrol ticaretiyle uğraşırken bir anda hatırı sayılır servete sahip olan isimlerden biri. İçinde 6 farklı şirket barındıran Royal Denizcilik de Zarrab’ın şirketi. Çatı şirket Royal Holding. Bu şirketin içerisinde Are Havacılık isimli şirket de bulunuyor. Zarrab şirket bünyesinde eşi Ebru Gündeş’e 12 milyon dolar değerinde Challenger 300 tipi özel jet almıştı.

YALI, KÖŞK, DAİRE... YOK YOK! 

Fındıklı’daki Aksigorta binasını 72 milyon dolara satın alan Zarrab’ın, İstanbul’da 62 dairesi, Boğaz’da yalısı, Boğaz manzaralı köşkü, oteli, fabrikası ve çok sayıda ofis katı olduğu biliniyor. Yaklaşık 300 milyonluk gayrimenkule sahip olan Zarrab’ın 500 milyon liranın üzerinde bir servete sahip olduğu söyleniyor.

Zarrab’ın en dikkat çeken gayrimenkullerinden 47’si Büyükçekmece’de yer alıyor. Tapuda, Gürpınar Mahallesi 959 ada 9 parsel üzerinde 2 bin 184 metrekarelik alanda kurulan Bella Park Sitesi’nde 47 adet daire (Birkaç tanesi dükkan) Zarrab’ın üzerine tapulu. Toplam 62 adet dairenin yer aldığı sitede tam 47 gayrimenkulü bulunan Zarrab, bu daireleri 22 Kasım 2011 tarihinde üzerine tescil ettirdi. Turgut Özal Caddesi ile Göztepe Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan sitenin ismi, Zarrab’ın eski şirketlerinden Bella’nın isminden esinlenmiş. Zarrab’ın gözaltına alındıktan sonra dairelerin önemli bir kısmını elde çıkarmış olabileceği belirtiliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

164 tane kamu-özel iş birliği (KÖİ) projesi SOS mu veriyor?

SONRAKİ HABER

‘Kayıp kaçak’ta mevzuat deliniyor mu?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...