09 Mart 2016 16:28

Facebook’ta ‘Resmileşti Dikkat’ paylaşımı yapmanıza gerek yok

Facebook’ta hızla yayılan ve gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan ‘Resmileşti, Dikkat’ diye başlayan mesajı paylaşmanıza gerek yok.

Facebook’ta ‘Resmileşti Dikkat’ paylaşımı yapmanıza gerek yok

Paylaş

Facebook’ta bir müddettir kullanıcılar fotoğrafları ve paylaşımlarından Facebook’un sorumlu olacağına dair yazı paylaşıyor. Ancak bu yazının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı açıklandı. 

Kullanıcıların Facebook duvarlarında paylaştığı uyarı şöyle: 

“RESMILEŞTI DİKKAT!!!T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook'un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.”

Bu uyarıda ilginç olansa son bölümde yazan “Paylaşmayın duvarınıza yapıştırın” uyarısı. Bu uyarı da gerçekle çelişir nitelikte. Daha önce de pek çok kez bu tip gerçeği yansıtmayan içerikler kullanıcılar arasında hızla yayılmış; ancak asparagas olduğu çok geçmeden ortaya çıkmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Mülteci Der: Türkiye mültecileri pazarlık kozu olarak kullanıyor

SONRAKİ HABER

There is an economic and leadership crisis in Zimbabwe

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa