Kadınlar Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği’nin etkinliğinde buluştu

Kadınlar Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği’nin etkinliğinde buluştu

Kayserili kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kayseri Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin etkinliğinde bir araya geldi. Hacı Bektaş Veli Bektaş Derneği’nin toplantı salonunda bugün saat 13.00’te yapılan etkinlikte hükümetin kadın politikası konuşuldu. Son yıllarda artan kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddet konuları üzerine konuşuldu. Kayseri’de şiddete uğrayan ve ölen kadınlar Cansel Buse Kınalı ve Firdevs Vanlı anıldı.

Etkinlik kapsamında avukat Eylem Sarıoğlu yasalarda düzenlenen kadın hakları hakkında bilgi verdikten sonra yasaların tek başına yeterli olmadığına değindi. Kadınların haklarının bilincinde olmasının kadınları daha güçlü kılacağını belirten Sarıoğlu, "Gündeme gelen ucuz işçilik istihdamı ve 657 sayılı yasada yapılacak düzenlemeler kadınları vuracaktır. Kadınlar haklarının bilincinde olup bu düzenlemelere karşı mücadele etmelidir" dedi. Sarıoğlu, bugün kadınlar gününün doğduğu koşullardan farklı koşullar yaşanmadığını ve kadınların örgütlenmesinin kadınları güçlü kılacağının altını çizdi.

Hacı Bektaş Veli Derneği adına konuşma yapan dernek üyesi Aysel Alkan erkeklerin kadınlardan üstün olmadığını ifade ederek “ Evlatlarımızı kız-erkek ayrımı yapmadan insancıl, cinsiyet ayrımı yapmayan, barışçıl bireyler olarak yetiştirmeliyiz” diye konuştu. (Kayseri/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Kayseri8 Mart