KOÜ'de 8 Mart yürüyüşü: 'Kampüste dahi güvende değiliz'

KOÜ'de 8 Mart yürüyüşü: 'Kampüste dahi güvende değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yürüyüş gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftadan bu yana yürüyüş için bildiri dağıtarak çalışma yürüten kadınlar bugün renkli dövizleriyle birlikte yürüdü.

İletişim Fakültesinden Sosyal Tesisler önüne yürüyen kadın öğrenciler, "Erkek vuruyor devlet koruyor" , "Yaşasın kadın mücadelemiz" , "Kadın yaşam özgürlük" ve "Jin jiyan azadi" sloganlarını attı.

Sosyal Tesisler önünde basın açıklamasını okuyan Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesinden Emine Cemre Kavuker "Kadına yönelik şiddetin yüzde 1400 arttığı AKP  iktidarı döneminde kravat taktı diye, başını öne eğdi diye alınan iyi hal indirimleriyle erkeğe karşı kadının ülkemizdeki değerini bir kez daha gözler önüne seriyor" dedi.

Kavuker, ülkenin bulunduğu savaş ortamında en çok yara alanların kadınlar olduğunu  ifade ederek "Bizler üniversiteli kadınlar olarak İktidarın kadını koyduğu yere karşılık bir kez daha ülkede barış, kampüslerimizde özgürce bir yaşam istiyoruz" diye konuştu.(Kocaeli/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER KOÜ8 Mart