Kadıköy'de kadınlara polis saldırırken Davutoğlu 'Kadına şiddet insanlık ayıbı' diyordu

Kadıköy'de kadınlara polis saldırırken Davutoğlu 'Kadına şiddet insanlık ayıbı' diyordu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’yle ilgili  İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Kadın Hayattır’ buluşmasına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu Kadıköy’de polisin  emekçi kadınlar gününe saldırdığı saatlerde, kadına yönelik şiddete dair nasihatlar verdi!

Kadıköy’de yerlerde sürüklenen, gaza maruz kalan ve  gözaltına alınan kadınları görmezden gelen Davutoğlu, “Son yıllarda bütün dünyayı tehdit etme haline gelen kadına şiddet olayları oldukça artmış durumda. Kadına şiddet büyük bir insanlık ayıbıdır” diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 78 milyonluk Türkiye nüfusunda yer alan her kız çocuğunun ikinci babası, her kadının da kardeşi olduğunu söyledi.

Kadına şiddeti ‘insanlık ayıbı’ diye niteleyen Başbakan, “Kadınlarımızın ve haksızlığa uğramış herkesin geçmişte yaşadığı üzüntüleri tekrar yaşamamaları için siyaset yapıyoruz” dedi.

Davutoğlu, Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’dan için de “Sembol bir isme dönüşmüş rahmetli Özgecan’ı ne zaman hatırlasam hüzünlenirim. Çünkü bende bir kız babasıyım. Gece kaçta gelmiş olursam olayım çocuklarımı öpmediğim tek bir anım olmadı. Şimdi ben, hayatı boyu bunu yaşamış birisi olarak Özgecan’ın anne ve babasının halini nasıl anlamam. Aynı şekilde şehit anne babaları da benim nezdimde kıymetlidir” dedi. (HABER MERKEZİ) 

 

www.evrensel.net