04 Mart 2016 17:15

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Kayyım susturmanın yeni aracı oldu

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak Zaman gazetesine de kayyım atanmasını medyaya yeni bir sansür yöntemi olarak değerlendirdi.

TGC Yönetim Kurulu'nun açıklamasında şu görüşler yer aldı: “İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Zaman Gazetesi'ne kayyım atanmasına karar verdi. Gözaltılar, tutuklamalar, internet erişiminin engellenmesi ve ağır para cezalarıyla basını susturan zihniyet, şimdi de kayyımlar eliyle gazete ve televizyonların içini boşaltıp yok ediyor. Basın sektöründe işsiz gazetecilerin sayısı da her gün biraz daha artıyor. Halkın haber almadaki çeşitlilik kanalları hızla tüketiliyor.

Hatırlanacağı üzere İpek Medya Grubu'na atanan kayyımlar kısa sürede basın şirketlerinin tümünün kapısına kilit vurdu. Aynı akıbetin Zaman Gazetesi için de söz konusu olmayacağını umuyoruz. İktidara, görüşlerini benimsemediği medya kuruluşlarına müdahale ederken, binlerce basın emekçisinin işsiz kalmasına neden olduğunu da bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.” (CİHAN)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Onur Yaser Can Davası: Narkotik, şifreyi bilirkişiye göndermedi

SONRAKİ HABER

TOFAŞ işçilerinden Renault işçileriyle dayanışma çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...