19 Nisan 2012 16:31

Ahmet Şık Silivri’de ifade verdi

Gazeteci Ahmet Şık Silivri Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi.Ahmet Şık Odatv davasından tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi’nden çıkışı sırasında basına yaptığı açıklamalarla ilgili ifade verdi.Avukatı Can Atalay ile birlikte Silivri Adliyesi'ne giden Ahmet Şık soruşturmayı yürüten Cumhuriyet S

Ahmet Şık Silivri’de ifade verdi

Paylaş

Gazeteci Ahmet Şık Silivri Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi.

Ahmet Şık Odatv davasından tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi’nden çıkışı sırasında basına yaptığı açıklamalarla ilgili ifade verdi.

Avukatı Can Atalay ile birlikte Silivri Adliyesi'ne giden Ahmet Şık soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan’a ifade verdi.

Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden tahliye olduğu sırada gazetecilere açıklama yapan Şık, “Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek” demişti.
Ahmet Şık'ın açıklamalarındaki sözlerine ilişkin İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş soruşturma başlatmış ve Şık’ın açıklamalarının Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 250. maddesiyle görevlendirilen özel yetkili savcılığın baktığı suçlar kapsamına girmediği ve soruşturmanın, “kamu görevlilerine görevlerinden dolayı tehdit ve hakaret”e ilişkin yürütülmesi gerektiğini belirterek, “yetkisizlik” kararı vermiş ve dosyayı Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermişti. (İSTANBUL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Barış gelirse yoksulluk da azalır

SONRAKİ HABER

"Dünyanın en hızlı" piyanisti Maksim Mrvica İstanbul'da konser verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa