Ahmet Şık Silivri’de ifade verdi

Ahmet Şık Silivri’de ifade verdi

Gazeteci Ahmet Şık Silivri Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi.Ahmet Şık Odatv davasından tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi’nden çıkışı sırasında basına yaptığı açıklamalarla ilgili ifade verdi.Avukatı Can Atalay ile birlikte Silivri Adliyesi'ne giden Ahmet Şık soruşturmayı yürüten Cumhuriyet S

Gazeteci Ahmet Şık Silivri Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdi.

Ahmet Şık Odatv davasından tahliye olduktan sonra Silivri Cezaevi’nden çıkışı sırasında basına yaptığı açıklamalarla ilgili ifade verdi.

Avukatı Can Atalay ile birlikte Silivri Adliyesi'ne giden Ahmet Şık soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Necip Doğan’a ifade verdi.

Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden tahliye olduğu sırada gazetecilere açıklama yapan Şık, “Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek” demişti.
Ahmet Şık'ın açıklamalarındaki sözlerine ilişkin İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş soruşturma başlatmış ve Şık’ın açıklamalarının Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 250. maddesiyle görevlendirilen özel yetkili savcılığın baktığı suçlar kapsamına girmediği ve soruşturmanın, “kamu görevlilerine görevlerinden dolayı tehdit ve hakaret”e ilişkin yürütülmesi gerektiğini belirterek, “yetkisizlik” kararı vermiş ve dosyayı Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermişti. (İSTANBUL)

www.evrensel.net