01 Mart 2016 16:54

19. Metin Göktepe Ödüllleri için başvurular başladı

19. Metin Göktepe Ödüllleri için başvurular başladı

Paylaş

Evrensel Gazetesi Muhabiri Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. 

İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 19’uncusu düzenleniyor.

ÖDÜL JÜRİSİ 

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları bu yıl şu isimlerden oluşan Jüri belirleyecek: Ayşe Yıldırım, Ayşegül Doğan, Celal Başlangıç, Ceren Sözeri, Fatih Polat, Fehim Taştekin, Fikret İlkiz, Hıfzı Topuz, Jale Özgentürk, Kamil Tekin Sürek, Mehveş Evin, Nazım Alpman, Nevin Sungur.

Yarışma, Haber (Gazete-TV), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor. Yarışmaya, 15 Mart 2015 ile 15 Mart 2016 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor. Yarışmaya katılacak ürünler, yazılı basında yayımlanmış olanlardan, 1 asıl, 14 fotokopi olarak, TV’de yayımlanmış olan ürünlerden ise 1 örnek DVD formatı ya da flash belleğe yüklü haliyle gönderilmesi gerekiyor.  

Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların ise, 1 asıl 14 fotokopi olarak gönderecekleri fotoğraflarının arka yüzlerinin sol alt köşesine bir etiketle ürünün adını, çekildiği yer ve tarihini yazmaları gerekiyor. Gönderilen fotoğrafların en az 18x24 cm ebatlarında (renkli ya da siyah beyaz) olması gerekiyor.

İNTERAKTİF SAYFA: Metin Göktepe kimdir?

İLETİŞİM ADRESİ

Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte; Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri Silivrikapı Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi Çevre Tiyatrosu Sokağı Çaykara Palas Apt. No: 1/C (Evrensel Gazetesi) Kocamustafapaşa/İSTANBUL adresine, 20 Mart 2016 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2016 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

Zika vürüsü ‘Guillain-Barré Sendromu’na neden olabilir’

SONRAKİ HABER

Soma Maden Katliamı davasında Can Gürkan'a ödül gibi tahliye kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa