Müzisyenler doğanın dilinden doğa için söyleyecek

Müzisyenler doğanın dilinden doğa için söyleyecek

Aliağa’da kurulması planlanan termik santrallere karşı başlatılan “1 Milyon İzmirli Termik Santrallere Karşı” kampanyası çeşitli etkinliklerle sürüyor. Bu kampanya kapsamında 6 Mayıs günü Aliağa’da yapılacak olan mitinge bir destek de İzmir Müzisyenler Derneğinden geldi. Kurulalı çok kısa bir süre olan derne

Sinem Uğurlu

‘ENSTRÜMANLARIMIZ DOĞADAN GELİYOR’

İzmir Müzisyenler Derneği Kurucu Başkanı Oktay Çaparoğlu, müzisyenlerin doğaya karşı sorumluluğunu yerine getirmesinin ve müziği ile toplumda duyarlılık yaratmaya çalışmasının önemli olduğunu söyledi. Müzisyenlerin sahne aldıkları yerlerde sahneden termik santrallere karşı duyuru yaparak, broşür dağıttığını ifade eden Çaparoğlu, ayrıca imza stantlarında da müzisyenlerin sokak müziği yapacaklarını belirtti. Kendilerinin yenilenebilir ve sürdürülebilir alternatif enerji kaynaklarının kullanılmasından yana olduğunu kaydeden Çaparoğlu, “Bizim enstrümanlarımız doğadan geliyor. Bağlama, gitar, piyano… Ve şu an doğa ciddi bir tehlike altında. Termik santralin yaratacağı kirlilik doğaya ve insan sağlığına çok zarar verecek. Biz de toplumsal duyarlılığı artırıp yaşama ve doğaya olan borcumuzu ödemek istiyoruz. Devlet, bu enerji politikasında ısrarlı ama biz elimizden geleni yapacağız” dedi. (İzmir/EVRENSEL)


21 NİSANDA GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA

“İzmir müzisyenleri doğaya ve yaşama sahip çıkıyor” adlı ücretsiz halk konseri, İzmir Müzisyenler Derneği tarafından, 21 Nisan Cumartesi günü 13.30-19.00 saatleri arasında Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek. Konserde, Sokak Orkestrası, Çirkef, Buzuki Kemal, Gadjo Ensemble, Çiğdem Taş, Ahmet Gülşen, Şerwan Hameran, Sabahattin Atik, What’s Up? The Band, Grup Kaçkar, Zafer Güler, Balkan Orkestrası, Grup Lâçin yer alacak.

www.evrensel.net