29 Şubat 2016 04:44

Sokak dansçılarından Kuğu Gölü balesi Türkiye'de

Sokak dansçılarından Kuğu Gölü balesi Türkiye'de

Paylaş

Dünyanın en önemli koreograflarından Fredrik Rydman’ın bir Çaykovski klasiği olan Kuğu Gölü balesinden uyarlayarak modernize ettiği gösterisi “Swan Lake Reloaded” sadece 10 gösteri için Türkiye’de…

Dünyanın en çok sahnelenen gösterisi Kuğu Gölü, bu kez sokak dansı versiyonuyla nisan ayında İstanbul ve Ankara’da izleyiciyle buluşacak. Çaykovski’nin başyapıtı Kuğu Gölü’nü yeniden yorumlayarak breakdansı sahneye taşıyan ünlü Koreograf Fredrik Rydman, fantastik bir dansla unutulmaz bir sahne gösteri sunmaya hazırlanıyor. Tempolu dans koreografisi ve remiks müzikleriyle nefesleri kesecek olan Swan Lake Reloaded, dünya turnesi kapsamında 1-3 Nisan’da Ankara Congresium sahnesinde,  8- 10 Nisan’da ise İstanbul Zorlu PSM’de olacak.

Yaklaşık 20 bin sanatseverle buluşacak olan Swan Lake Reloaded’nın sanat grubu içinde dünyanın önde gelen break dans üstadları sahne alacak. Misyonu tüm dünyada uyuşturucu karşıtı olarak bilinen ünlü Koreograf Fredrik Rydman tarafından sahneye konulan Swan Laked Reloaded, bilinenin aksine “Aşk ve sevginin değiştiremeyeceği hiçbir şey yoktur” mottosuyla çıkış yapıyor. Aşk ve hırsın, bağımlılık ve kandırmacanın hikayesinin anlatıldığı, “Swan Lake Reloaded”da Çaykovski sokak dansçılarıyla buluşuyor. İyi ile kötünün amansız mücadelesi, tempolu müzikler ve enerji yüklü ve iddialı danslarla sahneye taşınıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gazetecilerden imc TV'ye destek: İktidar gerçeklerden korkuyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Gazetecilikten mahkum olan yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa