27 Şubat 2016 16:18

Erdoğan: Cerattepe'dekiler yavru Gezicilerdir

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin halkının Cerattepe'de inşa edilmek istenen madene karşı direnişini Gezi eylemlerine benzetti. Cengiz Holding'in yanında duran Erdoğan, “Cerattepe’dekiler yavru Gezicilerdir.” dedi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ensar Vakfı’nın 37. Genel Kurulu’nda konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Cerattepe direnişine değindi. Erdoğan şöyle konuştu: “Son 3 yılda 2013 yılı baharından beri yaşadıklarımızı şöyle bir gözümüzün önüne getirmenizi rica ediyorum. Önce İstanbul’da Gezi olayları denilen park, ağaç bahanesiyle başlatılan ve çok ince planlanmış bir provokasyonla karşımıza çıktılar. Zannetmeyin ki bu İstanbul’da planlandı. Zannetmeyin ki bu Türkiye’de planlandı. Hayır. İçerisi, dışarısı bu işi beraber plandılar. Ve birçok yerlerde bunu gördük. O kadar enteresan ki yurt dışı seyahatlerde bunun ipuçlarını bulduk.

Şimdi de Artvin’de bir Cerattepe olayı çıktı. Bu Geziciler neyse bunlar da yavru Gezicilerdir bunu böyle bilin. Yavru Geziciler. Çünkü bunlar Artvin’de alıştıklarını bulamadılar. Rize’de bulamadılar. Trabzon’da bulamadılar. Ordu’da bulamadılar. Giresun’da bulamadılar. Samsun’da bulamadılar, şimdi çılgına döndüler. Onun için tekrar bu tür adımları atmaya başladılar.” (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da başından vurulan 22 yaşındaki Abdullah Yılmaz hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Ordu Çevre Derneği: Taş ocağı tarafından oyulan Kurul Kalesi'ne sahip çıkalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa