26 Şubat 2016 23:14

HDP’li vekillere ait 23 dokunulmazlık dosyası Meclise getirildi

HDP’li vekillere ait 23 dokunulmazlık dosyası Meclise getirildi

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Dokunulmazlıklarını kaldırın" talimatından sonra HDP'li vekillere ait 23 dokunulmazlık dosyası Meclis Başkanlığı'na gönderildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Dokunulmazlık dosyaları TBMM raflarında çürümesin" talimatının ardından 23 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis Başkanlığı'na sunuldu. 

TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Van Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk, Lezgin Botan, Nadir Yıldırım ve Adem Geveri, HDP Şırnak Milletvekilleri Ferhat Encü ve Leyla Birlik, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Altan Tan ve Nursel Aydoğan, HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in, yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.

Dokunulmazlık dosyaları, "gelen kağıtlar" içinde yer aldı. Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı da 452'ye ulaştı. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Van TV’ye para cezası verildi

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa