26 Şubat 2016 15:01

Adalet Bakanı Tahir Elçi için verdiği sözleri tutmadı

Adalet Bakanı Tahir Elçi için verdiği sözleri tutmadı

Paylaş

Diyarbakır Barosu avukatları, Tahir Elçi’nin katledilişinin 3. ayında her hafta olduğu gibi Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelerek adalet istedi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin katledilişinin üzerinden 3 ay geçti. Diyarbakır’da her hafta hem Elçi’yi anmak hem de adalet talebini tekrarlamak için adliye önünde bir araya gelen avukatlar bugün de ‘Em te jibîrnakin- Seni Unutmayacağız’ yazılı pankartla adliyedeydi.

Avukatlar, ‘Seni unutmayacağız’ yazılı Tahir Elçi fotoğrafları taşıdı. Burada avukatlar adına konuşan Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyesi Cihan İpek, “Diyarbakır Barosu olarak, Türkiye’deki yargının bir onur meselesi olarak bu cinayetin aydınlatılmasını istiyoruz. Yargının Elçi’nin katillerini açığa çıkarmadığı sürece işlevi olmadığını belirten İpek, bugüne kadar sabır ve metanetle bu olayın açığa çıkarılmasını beklediklerini söyledi. Ancak bu konuda adım atılmadığını söyleyen İpek, Elçi’nin katledilmesinin hemen ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kendilerine çeşitli sözler verdiğini ve bu sözleri tutmadığını belirtti. Bozdağ’a bir an önce verdiği sözleri tutma çağrısı yapan İpek, adalet nöbetlerinin devam edeceğini dile getirdi. İpek, yanıt bekleyen sorulara cevap verilmesini, soruşturmanın ilerletilmesini istedi. Açıklamanın ardından avukatlar bir süre oturma eylemi yaptı. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cansel Buse’ye ‘iyiyim’ tutanağı imzalatılmış

SONRAKİ HABER

There is an economic and leadership crisis in Zimbabwe

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa