Cansel Buse’ye ‘iyiyim’ tutanağı imzalatılmış

Cansel Buse’ye ‘iyiyim’ tutanağı imzalatılmış

Matematik öğretmeninin cinsel saldırısına uğradıktan sonra intihar eden Cansel Buse’ye, olayın yaşandığı gün, okul yönetiminin hastaneye ya da eve gitmeyi kabul etmediğine ve ‘iyi olduğuna’ dair tutanak imzalattığı ortaya çıktı.

Cansel Buse’nin teyzesi, 15 Şubat Pazartesi günü Cansel’in müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenine yaşadıklarını anlatmasının ardından baygınlık geçirdiğini ve okul yönetiminin de Cansel’i hastaneye götürmek yerine revire kapattığını ve aileye haber vermediğini söylemişti.

DHA’dan Oktay Ensari’nin haberine göre skandalın ortaya çıkmasının ardından görevden el çektirilip haklarında adli ve idari soruşturma açılan 5 okul yöneticisinin, Cansel Buse’ye,  112 sağlık ekibinin çağrılması ve revirde bir süre istirahat etmesi sürecinde, hastaneye ve eve gitmeyi kabul etmediğine dair tutanak tuttuğu belirlendi. Yaşamına son veren Cansel Buse’nin kendi el yazısıyla okul yönetimine, “Bir şeyim yok, iyiyim’’ diye yazı verdiği, bu yazının da halen gizli olarak devam eden soruşturma dosyasına konulduğu ifade edildi.

ÖĞRENCİLER SINIFLARININ TAŞINMASINI İSTEDİ

Cansel Buse’nin intiharının ardından, Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesinin 4’üncü katında bulunan sınıf arkadaşları, psikolojilerini bozduğu ve kendilerine sürekli intihar eden Cansel Buse’yi hatırlattığı gerekçesiyle sınıflarının bir başka kata alınmasını istedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net