HDP: AKP ve yandaş medyanın siyasal lincini kabullenmiyoruz

HDP: AKP ve yandaş medyanın siyasal lincini kabullenmiyoruz

HDP Merkez Yürütme Kurulu, partilerine yönelik başlatılan linç kampanyasına tepki gösterdi. Partilerinin kolay zamanlarda kurulan naylon parti olmadığı ve rotasını şaşırmadan dimdik özgürlük limanına varacak bir parti olduğunu vurgulayan HDP, kendilerini "korkak" diye hedef alan ve canlı bomba olmalarını isteyen Ahmet Hakan'a da yediği yumruğa işaret ederek, "Aldığı haksız tehditler ve uğradığı alçak saldırı sonrası dik durmak yerine korkmayı ve alçalmayı tercih edenlerin kaypak yolundan da hiçbir zaman yürümedik" sözleriyle cevap verdi.

HDP MYK'si Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile birlikte partilerine yönelik başlayan linç kampanyasına yanıt verdi. "AKP ve yandaş medyanın siyasal lincini kabullenmiyoruz" başlığı ile yapılan yazılı açıklamada, HDP'nin yüz binlerce insanın emeğiyle şekillendiği vurgulandı. HDP'ye yönelik önceki dönemlerde gerçekleştirilen saldırıların hatırlatıldığı açıklamada, "Partimizi demokratik siyaset alanından dışlamak için daha önce de pek çok girişim oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım seçim dönemlerinde, binalarımıza ve çalışmalarımıza yönelik 400 civarında saldırı yaşandı. Bileşenimiz olan siyasi akımların geçmişte pek çok partisi kapatıldı ve milletvekilleri yaka paça Meclis'ten atıldı, ağır hapis cezalarına çarptırıldı. Seçmenlerimize, Eş Genel Başkanlarımıza, MYK üyelerimize, milletvekillerimize, üyelerimize yönelik siyasal linç kampanyaları, fiziki saldırılar düzenlendi ve düzenleniyor. Tüm bu yaşananlara rağmen partimiz demokratik siyaset zeminindeki özgürlük, demokrasi, eşitlik ve barış mücadelesinden asla uzaklaşmadı, kararlılığından dönmedi" denildi.

AHMET HAKAN'A CEVAP: KORKAK KAYPAKLARIN YOLUNDAN YÜRÜMEDİK

Açıklamada Gazeteci Ahmet Hakan'ın, partilerine yönelik "halkların demokratik canlı bombası", "alçaklar, korkaklar" şeklindeki saldırılarına da yanıt verildi.

Bu saldırıları kabul edilemez bulan HDP MYK'si, Hakan'ın saldırılarına dair şu yanıtı verdi: "Bizlere 'canlı bomba olun, hendeğe girin, kendinizi patlatın' önerilerini yaparak linç kampanyasına benzin dökenlerin bu tutumu da HDP'yi demokratik siyaset alanından uzaklaştıramayacaktır. Evet şiddeti, savaşı, ölmeyi ve öldürmeyi hiçbir zaman kutsamadık, teşvik etmedik, ama Allah'tan başka kimseden de korkmadık. Aldığı haksız tehditler ve uğradığı alçak saldırı sonrası dik durmak yerine korkmayı ve alçalmayı tercih edenlerin kaypak yolundan da hiç bir zaman yürümedik."

'CUMHURBAŞKANININ LİNÇ KAMPANYASINA ALET OLUNDU'

"Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde yürütüldüğü anlaşılan 'HDP'yi provoke etme' kampanyası beyhude, gazetecilerin bu ucuz kampanyaya alet olması ise kendileri ve Türkiye basın camiası adına üzücüdür" denilen açıklamanın devamında, Cumhurbaşkanının son muhtarlar toplantısında Meclis'e verdiği talimatın gereğinin yerine getirildiği ve yürütülen kampanyadaki ateşe benzin döktüğü hatırlatması da yapıldı.

'PARTİMİZ KOLAY GÜNLERİN NAYLON PARTİSİ DEĞİLDİR'

Yine maruz kalınan saldırılara "Partimiz kolay günlerin naylon partisi olarak kurulmadı. En azılı dalgalara bile dayanacak gücümüz, rotamızı kaybetmeden bizleri özgürlük ve barış limanına ulaştıracak sağlam bir pusulamız vardır. Ülkeyi kan gölüne çevirenlere şirinlik yaparak kendini rezil rüsva duruma düşürenleri de, bu zorlu günlerde ilkelerinden taviz vermeden direnenleri de unutmayacağız" sözleriyle yanıt veren HDP, mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. (DİHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Şubat 2016 07:31
www.evrensel.net