25 Şubat 2016 16:57

Cansel’in intiharı ile ilgili İstismar ve ihmalden dava açılacak

Paylaş

Kayseri’de lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K’nin matematik öğretmeni Bayram Ö’nün tecavüzüne uğraması sonucu intihar etmesine ilişkin yürütülen soruşturmada bir hafta içinde iddianamenin tamamlanması bekleniyor.  

Soruşturma dosyasının tamamlanmasının ardından Bayram Ö. hakkında ‘Cinsel istismar ve reşit olmayan kişiyle ilişkiye girmek’ suçundan dava açılacağı kaydedildi. Yine olayla ilgili olarak Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesinde görevden el çektirilip haklarında idari soruşturma başlatılan okul müdürü, 2 müdür yardımcısı ve 2 rehber öğretmenin ise ‘Suçu bildirmedikleri’ gerekçesiyle yargılanacakları ifade edildi.

Valilik tarafından Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen soruşturma sonucu, açığa alınan Lise Müdürü E.E, Müdür Yardımcıları M.T.İ ve A.E ile Rehber Öğretmenler Z.A ve K.C , TCK’nin 279’uncu maddesinin 1’inci fıkrasındaki ‘Kamu adına soruşturma ve kavuşturmayı gerektiren bir suçun işlendiği göreviyle bağlantılı olarak öğrenip de yetkili makamlara bildirimde bulunmayı ihmal eden veya bu hususta gecikme gösteren kamu görevlisi 6 aydan, 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır’ hükmü uyarınca, açılacak bu davada birleşik ya da ayrı bir davada olmak üzere yargılanacaklar. (Kayseri/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Medeni Yıldırım davasında kriminal rapor açıklandı: 6 kurşun teslim edilmeyen silahlardan atıldı

SONRAKİ HABER

Fırat’ın doğusunda dolanıp Diyarbakır’a kayyum atamak!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa