21 Şubat 2016 22:00

EMEP Genel Başkanı Gürkan gençlerle buluştu: Gençler savaşa karşı mücadele etmeli

Paylaş

Buca’da gençlerin düzenlediği panele katılan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, savaşın en çok gençlerin geleceğini yok ettiğini vurguladı ve bütün gençlik kesimlerinin barış için bir araya gelmesini gerektiğini dile getirdi. 

Alevi Gençlik Kültür Derneği ve Emek Gençliği İzmir’in Buca ilçesinde, “Gençler barışı konuşuyor” isimli panel düzenledi. EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ile Alevi Gençlik Kültür Derneği Genel Başkanı Zeynel Abidin Yıldız’ın konuşmacı olduğu panelde, “Gençlik barışı kazanmak için ne yapmalı, nasıl yapmalı?” konusu tartışıldı. 

‘ALEVİ GENÇLER BARIŞIN YANINDA OLACAK’

İlk olarak konuşan Zeynel Abidin Yıldız, hükümetin iktidarda kalabilmenin bedelini halklara ödettiğini belirterek şunları söyledi: “Kendi gibi düşünmeyenleri katlederek savaşı sağlıyor. Bizler Alevi gençler olarak her zaman barışın yanındayız. Barışın hayata geçmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Barışın olmadığı yerde insanlıktan, halklardan ve kardeşlikten söz edemeyiz. Doğudaki savaş batıya da sıçrıyor. Cem evlerine saldırıyorlar. Bugün bu ülkenin işçilerine de bir savaş var. Artık bu söylediklerimizi pratiğe dökmek zorundayız. Barış bütün ezilen halkların bir araya gelmesiyle olur.” 

‘BÜTÜN GENÇLİK KESİMLER BİR ARAYA GELMELİ’

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan hükümetin uyguladığı mezhepçi, ırkçı, siyasetin en çok gençleri vurduğunu ifade ederek, şunları dile getirdi: “Gençliğin içinde ayrımları körüklemektedirler. Hükümetin ve egemenlerin gençliği kendi içerisinde bölme girişimlerinin karşısında geleceğimizi koruma altına almak üzere bütün gençlik kesimlerinin bir araya gelerek mücadelelerini ortaklaştırmak gibi bir görev ve sorumluluğu da var. Emek mücadelesi verenler, inanç mücadelesi verenler; Kürt sorununun demokratik bir şekilde çözülmesini isteyen Kürtler, eşitlik mücadelesi veren kadınlar ve geleceğini korumak isteyen gençler demokratik bir Türkiye’nin önünü açacaktır.” (İzmirEVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Soma faciasında ‘S Panosu’ skandalı: Acil çıkış iznini alıp kömür çıkarmışlar

SONRAKİ HABER

Irkçılıkta sınıf farkı!: Sömürülecek mülteci istediler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...