Silopi'de 5 gazeteci gözaltına alındı

Silopi'de 5 gazeteci gözaltına alındı

Cizre'de öldürülen sivillerinin cenazelerinin olduğu Silopi’de haber takibi yapan gazeteciler Handan Tufan, Eylem Baykuş, Ahmet Kanbal ve Servet Yigen ile evine misafir oldukları M. Ali Yılmaz gözaltına alındı. Silopi Belediyesi basın çalışanı Sabahattin Koyuncu da aracıyla seyir halindeyken durdurularak gözaltına alındı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde infaz edilenlerin cenazelerinin bulunduğu Silopi'de haber takibi yapan gazeteciler gözaltına alındı. Günlerdir Cizre'de bodrumlarda infaz edilenlerin otopsi işlemlerini takip eden JINHA muhabiri Handan Tufan, DİHA muhabiri Ahmet Kanbal, Pel Prodüksiyon kameramanı Eylem Baykuş ve Servet Yigen ile Cudi Mahallesi'nde misafir oldukları evi basın özel harekat polisler, evde bir saat yakın arama yaptı. Gazetecilerin kimliklerinin kontrol edilmesinden sonra 4 gazeteci ve ev sahibi M. Ali Yılmaz gözaltına alındı.

Gözaltına ilişkin bilgi vermeyen özel harekât polisleri, gazetecilerin bilgisayar, kamera, fotoğraf makinesı tüm teknik ekipmanlarına da el koydu.

Gazetecilerle ile Yılmaz'ın Silopi Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Silopi Belediyesi basın çalışanı Sabahattin Koyuncu da İpekyolu üzerinde seyir halindeyken önü zırhlı araçlarla çevrilerek özel harekat polisleri tarafından gözaltına alınmıştı. (DİHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Şubat 2016 20:30
www.evrensel.net