YPG: Türk ordusunun saldırıları sürüyor

YPG: Türk ordusunun saldırıları sürüyor

YPG Basın Merkezi, Türk ordusu ve IŞİD'in Kobanê sınır hattına ve güneybatısına dönük saldırılarını sürdürdüğünü duyurdu.

YPG Basın Merkezi, TSK ve IŞİD saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Hawar Haber Ajansı'nın (ANHA) geçtiği habere göre, YPG açıklaması şöyle: 

"Türk ordusunun 24 Ekim 2015 tarihinde güçlerimizin Kobanê sınır hattındaki mevziilerine yönelik başlattığı saldırılar devam etmektedir.

* 20 Şubat günü saat 08.00'da DAÎŞ çeteleri Cerablus güneyindeki mevzilerinden Kobanê'nin güneybatısına düşen Qereqozax köyü ve çevresine yönelik ağır silahlarla bir saldırı düzenlemiştir.

* 21 Şubat günü (bugün) saat 01.00'da Cerablus güneyindeki DAIŞ mevzilerinin bulunduğu alanda büyük bir patlama yaşanmıştır. Patlamanın nedeni ve sonuçları netleştirilememiştir.

* 20 Şubat günü güçlerimiz Kobanê'ye bağlı Sirîn kasabasının güneyinde bulunan Bucak köyünde arama faaliyeti yürütmüştür. Aramalar sonucunda 4 çete cenazesi, 4 adet keleş, 8 adet el bombası ve 1 adet hilti ele geçirilmiştir." (DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER YPGTSKIŞİDKobane