TAK üyesi Sönmez için taziye kuruldu

TAK üyesi Sönmez için taziye kuruldu

Ankara'da askeri personeli taşıyan servis araçlarına yönelik düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden TAK üyesi Abdulbaki Sönmez için Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Şehit Fırat Mahallesi'nde MEYADER tarafından taziye kuruldu.

HDP Van Milletvekili Tuba Hezer ile DBP, HDP ve MEYA-DER yöneticilerinin kitlesel olarak ziyaret ettiği taziyeye, bini aşkın yurttaş katıldı. Mahallede bulunan Nuda Kültür Merkezi önünde toplanan halk, Esentepe Camii'ne doğru yürüyüşe geçti. 

Polisin abluka altına aldığı taziye evinde son bulan yürüyüş ardından saygı duruşunda bulunuldu. Taziyede konuşan MEYADER yöneticisi İdris Şaybak, "Dünyanın birçok yerinde diktatörler gençlerin verdiği mücadele ile devrilmişlerdir. Bu da cesaret ister" dedi. 

Ardından konuşan DBP Van İl Eeşbaşkanı Caziye Duman, Cizre ve Sur'daki kuşatma ve katliamlara dikkat çekerek, "Zinar Raperin'in bu eylemiyle bu katliam politikalarına cevap olmuştur. Küçük çocuklar annelerinin karınlarında öldürüldüler. Bu anlamda Heval Zinar büyük bir direniş göstermiştir. ' Madem insanlarımız katlediliyor, bizim de cevap olmamız gerekiyor' diyerek, kendi halkı için canını feda etmiştir" diye konuştu. 

Sönmez'in amcası Muhammet Sönmez ise, Kürt halkının başı sağlığı dileyerek, "Zinar bütün Kürt halkının, bütün Kürdistan'ın şehididir" dedi. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Şubat 2016 09:33
www.evrensel.net

10 yorum yapılmış

 1. gerek yok 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  gerçektende akıl alır bir şey değil..hani kınamıştınız? ne demek şimdi halkı için kendini feda ediyor ? yazık...

 2. sercan ali 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  yazıklar olsun size sanada yazıklar olsun hdp

 3. Türk Vatandaşı 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

  Yazıklar olsun size. İçimizdeki sevgiyi, birliği öldürmeye mi uğraşıyorsunuz? Böyle bir katliamı nasıl savunabilirsiniz? Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Her etnik ve dini kökene saygı gösteren bir Türk vatandaşı olarak bizleri nasıl hayal kırıklığına uğrattığınızı bilemezsiniz. Sizler Kürt faşistlerisiniz, barış havarisi değil.

 4. Ali ç. 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

  Ankara tren garı faciasına sevinenlerden bir farkınız kalmadı şu hareketle. Böyle devam kandan beslenen amaçsız uşaklar.

 5. Bir Dost 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Bu sol hep aynı saflıktan ötürü kaybediyor. Ülkenin çoğunluğu yapınca faşizm oluyor, azınlığı yapınca kültürel görecelik, empati, ama mama onlara bu oldu falan filan. İşte bu ikiyüzlü yaklaşımdan vazgeçmeyip, marksist komplo teorisine göre ezen ve ezilen grafiği çizen ve ezileni her suçu hakmış gibi gösteren zihniyet yüzünden ülkede sosyal politikaları konuşamıyoruz. Sonra kampüste kalitesiz gösterilerde poz kesmek için yaşayan insanlara gün doğuyor tabii. Yazık...

 6. Diego 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Pis faşistler sivil-asker demeden insanları gözünü kırpmadan öldüren bir cani için toplanmışlar

 7. Mehmet Eryılmaz 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  Terbiyesizlikten, arsızlıktan, ideolojiden gözü kör olmuşluktan başka bir şey değil. Adam kendini havaya uçuruyor, asker, sivil bir sürü insanı öldürüyor. Sonra PKK veya Kürtler devlet bize saldırıyor diye ağlıyor. Madem savaşla işleri çözmeye çalışmaktan başka bir şey bilmeyen insanlarsınız savaşa savaşa ölüp durun. Bu mesele 40 yıldır çözülemediyse devlet kadar ve devletten çok PKK'nın, Kürtlerin saldırgan, savaşa düşkün tavırlarından da kaynaklanmakta. Apo'yu Gandhi, PKK'nın hareketlerini İngiltere'den bağımsızlığını almaya çalışan Hindistan gibi gördüğü sürece bu ülkenin bazı kesimleri, daha çok hayal görmeye devam ederler.

 8. ali şener 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 17  /  Beğenmedim 1

  10 ekim barış mitingini bombalayan için taziye çadırırı kurulsa bin kişi yürüse ne hissederdiniz.bu da onun gibi bir şey yuhhh be

 9. ahmet mehmet 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 20  /  Beğenmedim 0

  yuhh ! bazıları sivil 28 insanı öldürdü ne taziyesi biraz utanın

 10. Eylem Y. 2yıl önce Yanıtla  /  Beğendim 11  /  Beğenmedim 0

  Faşizmin tanımı olabilecek binlerce memleket fotoğrafından birisi.Yurdumun insanları ne hale gelmiş.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.